Biznes
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kredyt konsolidacyjny – czym jest i jak wybrać najlepszy?

Nagromadziło Ci się zbyt wiele zobowiązań finansowych? Masz problem ze spłatą wysokich rat, na dodatek w różnych bankach? Dowiedz się, czym jest kredyt konsolidacyjny i na co zwrócić uwagę, przy jego wyborze.

Kredyt konsolidacyjny – czym jest i jak wybrać najlepszy?

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest kredytem gotówkowym,  którego cel to spłata pożyczek, kredytów oraz innych wcześniejszych zobowiązań finansowych, zwłaszcza tych zaciągniętych u różnych instytucji. W momencie, gdy wnioskujesz o kredyt konsolidacyjny, musisz przedstawić bankowi zadłużenia, które zamierzasz połączyć. Warto mieć świadomość tego, iż bank zajmujący się konsolidacją nie przelewa pieniędzy Tobie, ale reguluje zobowiązania u Twoich wierzycieli. Dzięki temu masz możliwość spłacania wyłącznie jednego kredytu, zastępującego wszelkie zobowiązania. Dłuższy okres kredytowania zapewnia niższą ratę w stosunku do sumy dotychczasowych rat. W efekcie comiesięczne obciążenie Twojego budżetu jest mniejsze, a ryzyko niewypłacalności maleje.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu konsolidacyjnego?

Wybór odpowiedniego kredytu konsolidacyjnego może przysporzyć nieco trudności. Warto jednak porównać oferty różnych banków i zdecydować się na najkorzystniejszą ofertę. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarek kredytów. Prostą w obsłudze porównywarkę znajdziesz na stronie internetowej https://notus.pl/kredyty/kredyt-konsolidacyjny/.

Przy wyborze kredytu zwróć szczególną uwagę na takie czynniki, jak:

- wysokość raty – najlepiej, aby była ona niższa niż suma Twoich dotychczasowych zobowiązań;

- kwota do spłaty – w tym przypadku również dobrze, aby była jak najniższa;

- okres spłaty kredytu – dłuższy okres spłaty oznacza niższą ratę miesięczną, ale wyższą kwotę całkowitą, którą będziesz musiał spłacić;

- ewentualną prowizję oraz Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania;

- konsekwencje związane z opóźnieniami – warto dowiedzieć się, czy w razie problemów finansowych i opóźnień w spłacie rat, nie zostanie podwyższone oprocentowanie lub nie nastąpi wypowiedzenie umowy;

- zabezpieczenia kredytu – niekiedy konieczne jest zabezpieczenie kredytu np. hipoteką, co wiąże się z dodatkowymi kosztami, takimi jak wycena nieruchomości, wpis do księgi wieczystej itp.

Jak widać, kredyt konsolidacyjny może być doskonałym rozwiązaniem w przypadku licznych zobowiązań finansowych. Należy jednak być czujnym przy wyborze kredytu i wybrać najkorzystniejszą opcję dla siebie.

 

Materiał zewnętrzny