Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Racibórz sprzedał ostatnią działkę w nowej strefie gospodarczej

27.05.2021 21:01 | 0 komentarzy | ż

Nieruchomość o powierzchni niespełna pół hektara sprzedano za kwotę 372 382  zł.

Racibórz sprzedał ostatnią działkę w nowej strefie gospodarczej
Pełnomocnik nabywcy działki inwestycyjnej Aleksander Gromotka z prezydentem Dariuszem Polowym i wiceprezydentem Dawidem Wacławczykiem.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Strefa gospodarcza na Ostrogu

Nabywcą ostatniej, dziesiątej działki w tzw. nowej strefie gospodarczej na Ostrogu jest przedsiębiorstwo DM Investment sp. z o.o. Inwestor specjalizuje się m.in. w realizacji inwestycji magazynowych. Spółka jest zobowiązana do zabudowy działki zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania w ciągu czterech lat od daty podpisania notarialnej umowy sprzedaży.

Sprzedana nieruchomość jest dziesiątą i ostatnią jaką Miasto przygotowało w tzw. "nowej strefie gospodarczej" przy ul. Gospodarczej.

Sprzedana nieruchomość jest dziesiątą i ostatnią jaką Miasto przygotowało w tzw. "nowej strefie gospodarczej" przy ul. Gospodarczej.

Dodajmy, że 15 czerwca odbędzie się przetarg na sprzedaż ostatniej nieruchomości inwestycyjnej położonej w tzw. "starej strefie gospodarczej" (również przy ul. Gospodarczej). Cena wywoławcza działki o pow. 0,77 ha wynosi 275 000 netto. Więcej informacji TUTAJ.

Strefa gospodarcza na terenie po Cukrowni Racibórz

W ciągu ostatnich pięciu lat miastu udało się sprzedać również działki wydzielone z nieruchomości po dawnej cukrowni. Racibórz pozyskał 4,57 mln zł z tytułu sprzedaży tych gruntów. Jednak dalece ważniejsze od jednorazowych wpływów są miejsca pracy oraz podatki, które przedsiębiorcy będą płacić po zakończeniu inwestycji. Przy ul. 1 Maja zainwestowały przedsiębiorstwa działające w branżach: spożywczej, obróbki szkła, OZE, zabezpieczeń ładunków, urządzeń produkcyjnych.

O tym jak skomplikowany jest proces przygotowania terenów inwestycyjnych oraz pozyskiwania inwestorów pisaliśmy obszernie w artykule Pustkowie po Cukrowni Racibórz zmienia się i zaczyna tętnić życiem.

Strefa małego inwestora

Na koniec dodajmy, że kilka lat temu władze Raciborza (lata rządów M. Lenka) podjęły decyzję o utworzeniu strefy gospodarczej adresowanej firmom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Lokalizacja padła na ul. Bartka Lasoty. Wydzielono tam dziewięć działek inwestycyjnych. Urzędnikom udało się zdobyć pieniądze na budowę drogi dojazdowej. W ciągu roku miastu udało się znaleźć nabywców na wszystkie nieruchomości. Można o tym przeczytać TUTAJ.