Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Po raz trzeci nagrodzą przedsiębiorców

19.02.2021 07:00 | 0 komentarzy | mad

Rozpoczęto przygotowania do III edycji Fiali Gminy Rudnik. Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczna edycja będzie różniła się od poprzednich.

Po raz trzeci nagrodzą przedsiębiorców
Wójt gminy Rudnik Piotr Rybka podczas zeszłorocznej gali przedsiębiorczości.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już zeszłoroczna odsłona była trudna do przeprowadzenia. Panosząca się pandemia, a wraz z nią rządowe obostrzenia, spowodowały, że zorganizowanie gali w zaplanowanym dla niej terminie, było niemożliwe. Wraz z poluzowaniem obostrzeń, urzędnicy zdecydowali się na organizację wydarzenia, podczas którego po raz drugi w historii samorządu wręczono nagrody.

Do kwietnia

Zgłoszenia do tegorocznej odsłony przyjmowane są do 30 kwietnia. Do tego czasu zainteresowane osoby poprzez wypełnienie wniosku (znajduje się na stronie internetowej gminy) mogą zgłaszać w sekretariacie kandydatów w siedmiu kategoriach. 

Jakie kategorie?

Pierwszą kategorią, w której zostaną przyznane nagrody, jest „Fiala Przedsiębiorczości”. Uhonorowane zostaną najlepsze przedsiębiorstwa w swoich branżach. Kategoria ma na celu doceniać oraz wyróżniać te podmioty, które mogą być inspiracją dla innych. Kategoria została podzielona na cztery podkategorie: innowator roku, biznes, biznes rodzinny oraz aktywny NGO.

Drugą kategorią jest „Żelazny kłos Gminy Rudnik”. To nagroda, która ma na celu wyróżnienie rolników najlepiej gospodarujących. Ma również podkreślić rangę, jaką rolnictwo odgrywa w gospodarce gminy. W tym przypadku są dwie podkategorie: produkcja roślinna i zwierzęca oraz działy specjalne produkcji rolnej i przetwórstwa. Nagroda zostanie jednak przyznana w jednej z nich.

„Dębowy laur Gminy Rudnik” – to trzecia kategoria. Nagroda dedykowana jest podmiotom oraz osobom, których zaangażowanie i wkład pracy w prowadzoną działalność przyczyniły się do rozwoju przedsiębiorczości w gminie Rudnik. To również nagroda jubileuszowa przyznawana tym, którzy od ponad 20 lat dzięki odpowiednim doświadczeniom kreują postawy przedsiębiorcze oraz prowadzą aktywną działalność społeczną.

Przyznany zostanie także tytuł „Ambasadora Przedsiębiorczości”. Trafi do osoby, która promuje gminę na zewnątrz podczas targów, wystaw, spotkań w kraju i za granicą; potwierdza rzetelność i profesjonalizm działań; pomaga w pozyskiwaniu nowych kontrahentów, inwestorów; świadczy o innowacyjności w zarządzaniu oraz potwierdza wysoką jakość oferowanych towarów i usług.

Ludzie:

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.