Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Ekozdobywcy z Boguszowic znają się na klimacie

14.08.2019 09:25 | 0 komentarzy | EK

Dzieci z Rybnika, skupione wokół Klubu 17-tka w Boguszowicach wzięły udział w spotkaniu w ramach akcji „Lato z klimatem”. Była to okazja do poznania ciekawostek, związanych ze zmianami klimatu oraz zabaw o charakterze ekologicznym. W spotkaniu udział wzięła inicjatorka akcji „Lato z klimatem” - posłanka Gabriela Lenartowicz, która chętnie odpowiadała na pytania dzieci.

Ekozdobywcy z Boguszowic znają się na klimacie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzieci z Klubu 17-tka już od rana skupiły się wokół tematyki ekologicznej. Wykorzystały swoją kreatywność, aby z opadów przygotować eko-rzeźby. W ten sposób z połączenia kartonu, folii i plastikowych opakowań, powstały wizerunki rzymskiego centuriona oraz mądrej sowy. Dzieci z wyobraźnią opowiedziały o ekologicznym wykorzystaniu rzymskiego rycerza do walki z degradacją środowiska oraz mądrej sowy do edukacji o ochronie środowiska.

Spotkanie w ramach akcji „Lato z klimatem” otworzyła pogadanka na temat zagrożeń jakie rodzą zmiany klimatyczne oraz możliwości, jak my sami w codziennych czynnościach możemy zadbać o środowisko. Na pytania dzieci odpowiadała Poseł na Sejm RP Gabriela Lenartowicz, która wykorzystała swoją wiedzę ekspercką w zakresie ochrony środowiska. - Zmiany klimatu stają się namacalne. Obserwujemy np. gwałtowne zjawiska pogodowe, jak nawałnice, gwałtowne burze, ulewne deszcze. Musimy wiedzieć, jak się przed tym chronić, a jednocześnie co my sami możemy zrobić dla klimatu, aby degradacja środowiska już nie postępowała – mówiła inicjatorka akcji „Lato z klimatem” Gabriela Lenartowicz w Rybniku-Boguszowicach.

Dzieci po ciekawej dyskusji miały okazję wziąć udział w konkursach i zabawach. Chętnie rozwiązywały krzyżówki z ekologicznymi hasłami, bawiły się wykreślankami oraz grami o tematyce ochrony środowiska. Sporym zainteresowaniem cieszyła się też konkurencja sprawnościowa – rzut butelką do celu. Każdy z uczestników spotkania otrzymał Medal Ekozdobywcy oraz gadżety za rozwiązane zadania. Organizatorzy akcji zachęcili również do udziału w konkursie fotograficznym dla dzieci i młodzieży. Aby wziąć w nim udział należy zrobić zdjęcie przedstawiające zmiany klimatu, przykłady degradacji środowiska lub jego ochrony. Zdjęcia można zamieścić na fanpage kampanii „Lato z klimatem” na Facebooku. Tam także można znaleźć szczegółowe informacje na temat konkursu.

Kampania ekologiczna „Lato z klimatem”

www.facebook.com/LatoZklimatem

www.twitter.com/KlimatemZ

Kampania ekologiczna „Lato z klimatem”jest przedsięwzięciem, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych oraz działań odpowiedzialnych społecznie a także zaangażowanie mieszkańców (głównie młodzieży). Adresowana jest do dzieci i młodzieży z regionu oraz kobiet prowadzących gospodarstwa domowe. Jej inicjatorką jest poseł na Sejm RP Gabriela Lenartowicz.

Tekst sponsorowany

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm