Sobota, 20 kwietnia 2019

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Wielkie Targi Pracy w Raciborzu i tłumy bezrobotnych [ZDJĘCIA]

29.03.2017 13:58 | 14 komentarzy | żet

Ponad dwa tysiące ofert pracy w kraju i zagranicą. Rzesza oficjeli biorących udział w otwarciu imprezy (na czele z posłanką Gabrielą Lenartowicz, starostą Ryszardem Winiarskim i dyrektorem PUP Raciborzu Mirosławem Ruszkiewiczem) oraz tłum osób bezrobotnych. Tak w wielkim skrócie można opisać Powiatowe Targi Pracy i Przedsiębiorczości w Raciborzu.

Wielkie Targi Pracy w Raciborzu i tłumy bezrobotnych [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po dwuletniej przerwie targi pracy wróciły do największego i najbardziej reprezentacyjnego obiektu, którym dysponuje powiat raciborski, czyli na Zamek Piastowski w Raciborzu.

Osoby bezrobotne oraz chcące zmienić pracę miały w czym wybierać. 53 pracodawców i 13 agencji zatrudnienia zaprezentowało 1210 ofert pracy w kraju oraz 1009 ofert pracy zagranicą. Poszukiwano fachowców wielu branż i dziedzin, od pracowników produkcyjnych począwszy, przez elektryków, laborantów, kierowców, monterów pomp, ślusarzy, na grafikach, psychologach i specjalistach od PR-u skończywszy. Nie zabrakło największych i najbardziej prestiżowych pracodawców raciborszczyzny (m.in. firmy Eko-Okna, Mieszko, Rafako czy Odlewnia Rafamet).

Targi rozpoczęły się o godz. 12.00 i trwały do godz. 17.00 (29.03.2017).

Oprócz ofert pracy na targach można było skorzystać z punktów konsultacyjnych m.in. Inkubatora Przedsiębiorczości, Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Raciborzu (doradztwo zawodowe), Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu, ZUS.

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Mirosław  Ruszkiewicz

Mirosław Ruszkiewicz

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu.

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski