Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Tomografia "na NFZ" znika z Gamowskiej. NFZ rozstrzygnął konkurs na badania dla Raciborza

21.02.2017 17:17 | 6 komentarzy | ma.w

Śląski NFZ ogłosił wybór oferenta w konkursie na badania tomografii komputerowej dla powiatu raciborskiego. Rywalizowała w nim m.in. firma Tomma, która przejęła od szpitala rejonowego w Raciborzu pracownię diagnostyczną. Od 1 stycznia na Gamowskiej nie można uzyskać badań TK tzw. na skierowanie, opłacanych przez NFZ.

Tomografia "na NFZ" znika z Gamowskiej. NFZ rozstrzygnął konkurs na badania dla Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konkurs rozstrzygnięto 21 lutego. Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach podał, że wybrano - jako świadczeniodawcę - spółkę Eurodent. W Raciborzu wykonuje badania TK w pracowniach zlokalizowanych w starym szpitalu przy ul. Bema.

Uczestnicy konkursu mają teraz 7 dni na złożenie odwołania kwestionującego rozstrzygnięcie. Badania TK mają być realizowane przez nowego świadczeniodawcę od 1 marca, jak zapowiadał wcześniej NFZ.

Fundusz przeprowadził konkurs, bo szpital, za zgodą rady powiatu, zlikwidował przy Gamowskiej zakład diagnotyski i terapii. Świadczenia zamówił u firmy Tomma, której sprzedał sprzęt i wynajął pomieszczenia pod pracownię.

Z naszych informacji wynika, że Tomma miała w rywalizacji o umowę z NFZ niższą punktację, bo jest w Raciborzu (oraz obszarze, dla którego ogłoszono konkurs - powiaty rybnicki, żorski, jastrzębski i wodzisławski) nowym podmiotem choć w skali kraju posiada wieloletnie doświadczenie i prowadzi 19 pracowni. Gdy zawierała umowę z raciborskim szpitalem, jego dyrektor Ryszard Rudnik planował przekazanie cesją kontraktu na badania TK. NFZ ostatecznie nie zgodził się na takie rozwiązanie, wskazując braki formalne po stronie wnioskującego o cesję. Jak podał mediom na konferencji prasowej R. Rudnik z powodu braku kontraktu na Gamowskiej ponad 400 pacjentom (zapisanym w 2016 roku na terminy od 1 stycznia 2017) wydłużyła się kolejka do badań TK w Raciborzu.