Wtorek, 18 czerwca 2019

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Koniec sporu zbiorowego w PKP. Kolejarze będą więcej zarabiać

20.03.2016 20:14 | 0 komentarzy | acz

Podwyżki w wysokości średnio 300 zł brutto na pracownika to najważniejszy zapis porozumienia podpisanego przez Międzyzakładową Komisją Koordynacyjną NSZZ Solidarność PKP S.A z zarządem spółki. Porozumienie zakończyło spór zbiorowy na tle płacowym trwający w firmie od 2014 roku.

Koniec sporu zbiorowego w PKP. Kolejarze będą więcej zarabiać
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podwyżka wynagrodzeń będzie wdrożona najpóźniej do 10 maja, ale pracownicy otrzymają ją z wyrównaniem od 1 marca. – Na początku przyszłego miesiąca w spółce nastąpią zmiany organizacyjne polegające na częściowym zdecentralizowaniu zarządzania. Ze względu na te zmiany czas realizacji porozumienia został wyznaczony do 10 maja – mówi Barbara Miszczuk, przewodnicząca Solidarności w PKP S.A.

Wzrost płac w wysokości średnio 300 zł na pracownika nie oznacza jednak, że wszyscy dostaną podwyżki w tej samej wysokości. – Będziemy dążyli do tego, żeby zniwelować różnice w zarobkach osób zatrudnionych na porównywalnych stanowiskach oraz do nagrodzenia pracowników szczególnie zaangażowanych w wykonywanie zadań – wyjaśnia przewodnicząca Solidarności w spółce. Jeden z postulatów związkowców, który również został zrealizowany, dotyczył umożliwienia pracownikom PKP S.A. awansowania na wyższe stanowiska. Jak informuje Barbara Miszczuk, dotychczas na stanowiskach specjalistycznych zatrudniane były osoby z zewnątrz, które na starcie otrzymywały wysokie wynagrodzenia, a doświadczonych pracowników z wieloletnim stażem pozbawiano możliwości awansu.