Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

Poseł Chmielowski o kanale Odra-Dunaj porozmawia w urzędzie miasta

03.03.2014 18:58 | 3 komentarze | ma.w

Połączenie drogą wodną Odry z Dunajem to misja polityka SLD (wcześniej Ruchu Palikota) Piotra Chmielowskiego, z którą przybędzie w środę do Raciborza.

Poseł Chmielowski o kanale Odra-Dunaj porozmawia w urzędzie miasta
Odra może być wodną autostradą - będą przekonywać w Raciborzu eksperci i politycy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie dotyczące projektu drogi wodnej Odra - Dunaj odbędzie się 5 marca w Raciborzu, w Sali Kolumnowej urzędu miasta, przy ul. Batorego 6. Początek o godzinie 14.00. Wezmą w nim udział samorządowcy z gmin nadodrzańskich województwa śląskiego. - Spodziewana jest obecność Doroty Pyć, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju - zapowiada poseł.

Podczas konferencji zostaną omówione dotychczasowe efekty działań zmierzających do urzeczywistnienia projektu połączenia drogą wodną Odry i Dunaju. Szczególny akcent będzie położony na Memorandum, które zostało podpisane w Strasbourgu, w siedzibie Parlamentu Europejskiego 26 lutego.

Pomysłodawcą memorandum był Prezydent Republiki Czeskiej, Milos Zeman, a wśród sygnatariuszy po stronie polskiej znalazły się wszystkie organizacje lobbujące za Odrą, jak również europarlamentarzyści: prof. Adam Gierek i prof. Bogusław Liberadzki. Polski parlament był w jednoosobowej reprezentacji Piotra Chmielowskiego.

Ludzie:

Piotr Chmielowski

Piotr Chmielowski

Poseł na Sejm VII kadencji.