Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Radny Borowik: dość już marketów w mieście

21.02.2012 00:55 | 9 komentarzy | ma.w

Członek koalicji rządzącej powiedział to, co opozycja zdawała się słyszeć od zastępcy prezydenta gdy mówiono o działce przy więzieniu.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dyskusja na temat handlu wielkopowierzchniowego wywiązała się gdy na posiedzeniu komisji budżetu mówiono o terenie obok zakładu karnego. To własność skarbu państwa przeznaczona pod handel i usługi. Zarządza nim starosta, który jeszcze w grudniu 2011 mówił swoim radnym, że na sprzedaży działki samorząd może zyskać kilkaset tysięcy złotych.

Prezydent Lenk zaproponował by radni zmienili przeznaczenie terenu pod budownictwo wielomieszkaniowe. - Wtedy wojewoda może przekazać gminie ten teren pod cele publiczne. Dzięki takiej zmianie nie powstanie tam kolejny market - wyjaśnił radnym Wojciech Krzyżek zastępca prezydenta.

Radnych opozycji ciekawiło czy to świadome zablokowanie sprzedaży tego terenu? Dzięki temu miasto utrąci konkurenta w próbie pozyskania nabywcy na teren pod galerię handlową. W urzędzie chcą by taka powstała w miejscu gdzie stoi pomnik Arki Bożka. - Cieszę się, że prezydent mówi dość marketów w mieście, ale kolejny lepiej stawiać przy więzieniu niż na środku Opawskiej. Tam wolałbym nowe bloki - stwierdził Dawid Wacławczyk.

Wiceprezydent Krzyżek oburzył się, że radny próbuje mu "wkładać w usta czegoś czego nie powiedział". Wahań co do stwierdzenia o niechęci do nowych sklepów nie miał radny Stanisław Borowik. - Ja powiem, że dość mamy tych marketów. Trzeba mieszkania budować - stwierdził. Ryszard Frączek zauważył, że na Opawskiej będzie wtedy tak dużo marketów, że będą urządzane wycieczki w to wyjątkowe pod względem zagęszczenia handlu miejsce.

Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Ryszard Frączek

Ryszard Frączek

Radny Powiatu Raciborskiego

Stanisław Borowik

Stanisław Borowik

Radny miasta Racibórz, strażak.

Wojciech Krzyżek

Wojciech Krzyżek

Zastępca Prezydenta Wodzisławia