Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wolontariusze zebrali ponad 55 tys. zł – będzie nowy samochód dla niepełnosprawnych

Jesteśmy hojni - co roku do puszek na cmentarzach wrzucamy ponad 50 tys.  

Po raz piętnasty Fundacja „Wspólnota Dobrej Woli” zorganizowała zbiórkę pieniędzy na rzecz Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży w Wodzisławiu. Przeprowadzona była w Dniu Wszystkich Świętych. Pieniądze do puszek zbierali uczniowie szkół powiatu wodzisławskiego. 

Do puszek trafiło ponad 55 tys. zł, a więc tyle samo co przed rokiem i kilkaset zł więcej niż przed dwoma laty. – Jestem bardzo zadowolona. Zbiórka przebiegła bardzo sprawnie. Dziękuję wszystkim wolontariuszom. To wszystko dzięki ich pracy i poświęceniu – mówi Wiesława Kiermaszek-Lamla z Fundacji „Wspólnota Dobrej Woli”

Pieniądze zostaną wykorzystane na bieżące utrzymanie budynku WORiT-u przy ul. Wyszyńskiego. Część puli przeznaczona będzie także na zakup samochodu do transportu dzieci niepełnosprawnych. Fundacja przymierza się do zakupu busa za ok. 100 tys. zł. – Mimo, iż nie musimy ogłaszać przetargu to to zrobimy. Mam nadzieję, że dzięki temu uda się nam kupić auto taniej – twierdzi pani Wiesława.  

(raj) 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~myśliciel (80.238. * .14) 06.11.2011 15:42
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Tylko pochwalić inicjatywę.