Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Nie będzie likwidacji szkół?

03.02.2011 20:38 | 139 komentarzy | raj

Radni trzech komisji przeciwko reorganizacji oświaty w formie zaproponowanej przez prezydenta. Co zrobi Żebrak, Ganita i Stachoń?

Nie będzie likwidacji szkół?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po wczorajszych obradach komisji oświaty i komisji budżetu dzisiaj przyszedł czas na trzy kolejne - komisję strategii i rozwoju miasta, komisję gospodarki komunalnej oraz komisję prawa. O ile w środę wynik był korzystny dla prezydenta i w obu komisjach po 3 radnych poprało jego propozycję, a po 2 było przeciwnych, o tyle dzisiaj było już zupełnie inaczej.
Każda z komisji negatywnie zaopiniowała projekt uchwały. Przeciwko likwidacji głosował Adam Króliczek, Zofia Wistuba, Ryszard Zalewski, Eugeniusz Chłapek, Zofia Wistuba, Franciszek Plutowski i Jan Zemło (Jan Grabowiecki wstrzymał się od głosu, wczoraj był za). Za zmianami byli: Czesław Rychlik, Ireneusz Skupień i Roman Szamatowicz. Niektórzy radni wyrazili swoją opinię dwukrotnie, ponieważ są członkami dwóch komisji obradujących dzisiaj wspólnie.

Głosowanie nad projektem uchwały w środę 9 lutego. Do tej pory 9 radnych sprzeciwiło się likwidacji. Do odrzucenia uchwały przeciwnicy likwidacji potrzebują co najmniej 11 głosów (rada miejska liczy 21 radnych). W poniedziałek 7 lutego o godz. 13.00 spotkają się jeszcze komisje: zdrowia, ochrony środowiska i rewizyjna. Nie wiadomo jak zachowa się m.in. Bożena Capek, Stanisław Stachoń, Mariusz Ganita i Małgorzata Żebrak. Wiele wskazuje na to, że ostatnia trójka (radni opozycyjni) zagłosuje przeciwko likwidacji szkół i w tym roku zmian nie będzie. 
(raj)

 

Ludzie:

Franciszek Plutowski

Franciszek Plutowski

Radny Miasta Wodzisławia Śląskiego.