Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 4-10 sierpnia

Ekośniadanie na trawie w Czerwionce, festyn sołecki w Świerklanach, koncert muzyki operetkowej w Jejkowicach. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie rybnickim.

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 4-10 sierpnia
W parku przy ul. Parkowej w Czerwionce będzie można wziąć udział w ciekawym wydarzeniu - ekośniadaniu na trawie. Spotkanie ma na celu promocję ekologicznych postaw oraz integrację mieszkańców. (fot. pexels)

PIĄTEK - 5 sierpnia

19.00 Dancing i kino plenerowe przy leszczyńskim zameczku. O godz. 19.00 rozpocznie się dancing. O godz. 21.00 teren przy zameczku zamieni się w salę kinową i widzowie zobaczą komedię "Palm Springs". Wstęp wolny.

18.45/19.00 Filmowa wieczorynka w ogrodzie przy Domu Kultury Chwałowice. Seans „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu”. Wstęp wolny.


SOBOTA - 6 sierpnia

16.00 - 19.00 Rozrywkowy "Park pod Lipami" dla dzieci przy Domu Kultury w Niewiadomiu. W programie: strefa dziecka, animacje, dmuchaniec, baloniki, kolorowe warkoczyki, bańki mydlane, bitwa holi. Wstęp wolny.

17.00 Festyn sołecki na Ośrodku Sportu i Rekreacji w Świerklanach. W programie: zabawa z Dj-em, dmuchańce, występ zespołu "Paulinki", pokaz sprzętu OSP Świerklany, kiermasz książki, kiełbasa z grilla, żurek, ciasto. Gwiazdą wieczoru jest Leszek i Monika Filec. Wstęp wolny.


NIEDZIELA - 7 sierpnia

9.00 - 12.00 w parku przy ul. Parkowej w Czerwionce będzie można wziąć udział w ciekawym wydarzeniu - ekośniadaniu na trawie. Spotkanie ma na celu promocję ekologicznych postaw oraz integrację mieszkańców. Organizatorzy zapraszają, by ten niedzielny poranek spędzić wspólnie z rodziną, znajomymi czy sąsiadami. Zachęcają do zabrania koców oraz swoich ulubionych przekąsek. Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje i elementy edukacyjne. Podczas wydarzenia odbędą się warsztaty ekologiczne dla całych rodzin dotyczące tematyki „Zero Waste”. Chętni podczas zaplanowanych warsztatów będą mogli również przygotować swój miniogród w słoiku. Dla najmłodszy przewidziane są także atrakcje i konkursy z nagrodami.W ramach wydarzenia będzie również możliwość wzięcia udziału w rożnych formach aktywności fizycznej. Impreza rozpocznie się od wspólnej rozgrzewki fitness. Zorganizowana zostanie również m.in. strefa wymiany książek i roślin. Organizatorzy zachęcają, by podczas wydarzenia podarować drugie życie przedmiotom, których już nie potrzebujemy.

16.00 Urbex. Osobliwa podróż. Spotkanie z Adamem Michniewiczem w Halo!Rybnik. Urbex, czyli miejskie eksploracje to odkrywanie i zwiedzanie różnego rodzaju opuszczonych miejsc. Mogą to być na przykład fabryki, szpitale, kościoły czy szkoły. Nie jest to zajęcie ani łatwe, ani bezpieczne, ale gwarantuje niezapomniane wrażenia. Podczas prelekcji opowiada o tym, jak zaczęła się jego ekstremalna przygoda, co go zainspirowało do takiej formy turystyki, a także do zadawania sobie jakich pytań nakłaniają go eksploracje. Wstęp wolny.

17.00 Koncert muzyki operetkowej, operowej, musicalowej i filmowej w Centrum Rekreacyjnym w Jejkowicach przy ul. Głównej. Wystąpią: sopran Joanna Spandel, bas Cezary Biesiadecki. Wstęp wolny.


PONIEDZIAŁEK - 8 sierpnia

10.00 Warsztaty teatralne w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Warsztaty dla młodzieży w wieku 13-20 lat. Bilety: 30 zł (1 wejście), karnet na 5 dni: 120 zł). Zapisy: tel. 515 545 627. Warsztaty potrwają do 12.08.

10.00 „Przygody kapryśnej królewny” przedstawienie z elementami gwary śląskiej oraz muzyczno-teatralnymi animacjami w Bibliotece w Rybniku.

18.00 Finisaż Międzynarodowej wystawy akwareli w Galerii Malarstwa Jan w Jankowicach, przy ul. Prostej 2. Wstęp wolny.


ŚRODA - 10 sierpnia

9.30 Poznaj Strażaka oraz Policjanta przy Domu Kultury w Niewiadomiu. W programie: pokaz sprzętu, umiejętności oraz pogadanka dla dzieci. Wstęp wolny.

16.30 w halo! Rybnik odbędzie się poetycka Środa z Wytrychem. Koniecznie przyjdź z wierszem (dobrze jak teksty byłyby w formie drukowanej w 2 egzemplarzach). Wstęp wolny.


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 4 - 10 sierpnia

Żorski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 4 - 10 sierpnia

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 4 - 10 sierpnia

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 4 - 10 sierpnia

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].