Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bożydar Nosacz: No to dali sobie na luz...

TEKST AKTUALIZOWANY

Bożydar Nosacz ostro o (anty)bohaterze koncertu noworocznego starosty i prezydenta.

Bożydar Nosacz: No to dali sobie na luz...
Wybrane sceniczne metamorfozy prowadzącego koncert Leonarda Malcharczyka
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Wbrew optymistycznym życzeniom prezydenta i starosty, tegoroczny koncert noworoczny przez nich organizowany strasznie mnie przygnębił. Widoku sali RCK ziejącej kowidową pustką i kilkudziesięciu osób w ciemnych maskach nie zrównoważyła nawet drobna radość, że prezydent przestał (zawiesił?) całować panie po rękach w geście powitania. Ale na prawdziwe dno rozpaczy ściągnął mnie (i raczej nie tylko mnie) dopiero konferansjer.

Chętnie bym się dowiedział, czyj to był pomysł, żeby zaangażować do tej roli Leonarda Malcharczyka (dawnego radnego powiatowego), a przede wszystkim, czy jego paździerzowy pomysł na prowadzenie koncertu był z kimś konsultowany. Bo co by nie mówić, ten koncert w swojej kilkunastoletniej historii, bywał lepszy, bywał gorszy, ale poniżej pewnego poziomu nie schodził. No i do tej pory nikt nie miał pomysłu, aby muzykę mniej lub bardziej poważną, w dobrym wykonaniu, połączyć z jarmarcznym rechotem

No, ale może ja się czepiam, więc poniżej parę próbek:

- Dejcie sobie na luz i za 9 miesięcy macie 500 plus (życzenia końcowe prowadzącego)

- Ma tu szabelka, ona się trochę kiwie, ale potem będzie sztywniejsza (mówił przebrany za pirata z Makowa, szarpiąc za wsadzoną do spodni zabawkową szpadę)

- Wyczytałem w statystykach, że w Raciborzu urodziło się w zeszłym roku 296 dzieci. Jaki jest pana udział w tym sukcesie panie prezydencie? (pytanie zadane Dariuszowi Polowemu w ramach quizu)

- Pana ta informacja uratuje, że Raciborszczyzna cała pana całuje (wiersz Malcharczyka dla posła Adama Gawędy)

- Zauważyłem, że jestem ważny, bo wchodząc do Biedronki drzwi się przede mną otworzyły i poczułem się dowartościowany (jedno z wielu wyznań konferansjera ze sceny),

- Nie przejmujcie się jak ktoś wam zarzuca, że nie jesteście profesjonalni, że działacie amatorsko, odpowiedzcie, że Arkę Noego budowali amatorzy, a Titanica profesjonaliści i jak skończyły te konstrukcje? (jak wyżej)

I tak dalej… Gdyby ktoś nie zwrócił uwagi, to dodam jeszcze, że za plecami miał pan konferansjer zespół złożony z uczniów. Nie chcę przez to powiedzieć, że wierzę, iż młodzież nigdy wcześniej nie zetknęła się z żarcikami podobnymi w swej poetyce do „sztywniejącej szabelki w spodniach”, ale uważam, że mimo wszystko trzeba odróżniać piwną biesiadę z udziałem podochoconych dorosłych, od występu w towarzystwie młodzieży i to w instytucji, która ma w nazwie „…Centrum Kultury”.

Aha, i jeszcze ostatnia sprawa. Ze sceny padły zapewnienia, że koncert oglądają przez internet m. in. marszałkowie województwa śląskiego i inna ważna publika. Chyba po raz pierwszy w życiu wolałbym, żeby władza w tym konkretnym przypadku skłamała.

To zdjęcie zdaje się mówić tylko jedno: Jezu, po co ja się przyznawałem na scenie, że go znam (prezydent Dariusz Polowy).


Zobacz również:

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com

Ludzie

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Leonard Malcharczyk

Radny Powiatu Raciborskiego.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~fikumiku3 (83.26. * .217) 25.01.2022 16:13

A może to była transakcja wiązana - ja wam załatwię orkiestrę, a wy mi angaż na konferansjera...?

wieje_halny 25.01.2022 11:05
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

To jest jakaś paranoja, że teraz ludzie bez kompetencji chcą robić rewolucje. Kończy się to prawie zawsze skandalem, jak z Polskim Ładem czy rozrywką, którą serwuje nam w TVP pan Kurski. I tak dobrze, że ktoś jeszcze to prostactwo widzi i nagłaśnia.

~23Powiatowewieści (46.134. * .146) 24.01.2022 22:09
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Ktoś tego pana zaprosił do tej roli. Niestety styl wydarzenia zależy od stylu organizatorów. Szkoda bo zawsze było to dobre wydarzenie.

~MaskaRada (178.43. * .171) 24.01.2022 20:40
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

jakby te maski ludziom pozdejmować to jeszcze niejedna mina by mówiła NIE, NIE, TO SIĘ NIE DZIEJE NAPRAWDĘ

~IdzieGrześPrzezWieś (5.184. * .69) 24.01.2022 20:13
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Wioska to wioska. Swój do swego ciągnie