Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolędy w różnych językach zabrzmiały w Babicach [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]

W czwartek 6 stycznia odbył się koncert chóru i zespołu instrumentalnego działającego przy parafii pw. św. Anny w Babicach pod dyr. Brygidy Tomali oraz sopranistki Klaudii Romek. To powracające wydarzenie po pandemicznej przerwie.

Kolędy w różnych językach zabrzmiały w Babicach [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]
Koncert zgromadził mieszkańców gminy Nędza
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Koncert kolęd w babickiej świątyni (gm. Nędza) to wieloletnia tradycja. Cieszy się dużą popularnością nie tylko ze względu na cudowne wykonanie kolęd przez chór, ale również w trakcie spotkania słuchacze są angażowani do wspólnego śpiewania, co jest świetną zabawą dla dzieci i dorosłych.

W tym roku chór wykonał kolędy m.in. w języku polskim, czeskim, francuskim, hiszpańskim oraz rosyjskim.

Przy okazji koncertu spytaliśmy Brygidę Tomalę, jak na działanie chóru wpłynęła pandemia? - Negatywnie - zauważyła. Wyjaśniła, że przede wszystkim koronawirus odbił się na próbach, bo tych nie można było organizować. - Wiele osób, które są częścią chóru także chorowało - wyjawiła.

Spytaliśmy także dyrygentkę o długoletnią działalności chóru i zespołu instrumentalnego, wszak grupa kilka lat temu świętowała 40-lecie.

- Wszystko jest zasługą ks. Bogdana Kicingera, który zapoczątkował ten ruch muzyczny, a następnie znalazł ludzi, którzy przejęli to dzieło i kontynuują je do dzisiaj. Przez wszystkie lata działalności chóru przewinęło się przez niego ponad 100 osób - odpowiedziała.

Dyrygentką chóru jest Brygida Tomala

Roksana Paź

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].