Poniedziałek, 29 listopada 2021

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Festiwal Perspektyw Online - relacja z drugiego dnia imprezy w "Mechaniku" oraz Liceum Sztuk Plastycznych

21.10.2021 14:24 | 0 komentarzy | żet

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 "Mechanik" oraz Liceum Sztuk Plastycznych w Raciborzu - to właśnie na tych szkołach skupiliśmy się 21 października podczas drugiego dnia Festiwalu Perspektyw Online 2021. Realizowane przez Wydawnictwo Nowiny przedsięwzięcie promuje szkolnictwo zawodowe i lokalnych pracodawców. Zachęcamy do przeczytania i zobaczenia relacji z drugiego dnia imprezy. W tym miejscu przypominamy również, że relacja z pierwszego dnia dostępna jest TUTAJ.

Festiwal Perspektyw Online - relacja z drugiego dnia imprezy w "Mechaniku" oraz Liceum Sztuk Plastycznych
Prowadzący Festiwal Perspektyw Online redaktor naczelny "Nowin Raciborskich" Mariusz Weidner" w rozmowie z uczniami "Mechanika" Grzegorzem Klonem i Pauliną Węgrzyn.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Festiwal Perspektyw - dzień drugi (zapis wideo)

Wybrać to, co najważniejsze

- Jestem przekonany, że szkoły, które prezentują się na Festiwalu Festiwalu Perspektyw, zachęcą was do tego, żeby wybrać to, co najważniejsze, szkolnictwo zawodowe - powiedział wicestarosta Marek Kurpis na otwarciu drugiego dnia Festiwalu Perspektyw Online 2021. To impreza skierowana przede wszystkim do uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Jej celem jest promocja szkolnictwa zawodowego oraz lokalnego rynku pracy. Drugiego dnia Festiwalu Perspektyw ósmoklasiści mogli przekonać się, jak wyglądają Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 "Mechanik" oraz Liceum Sztuk Plastycznych w Raciborzu.

W studio Festiwalu Perspektyw gościli uczniowie "Mechanika" Grzegorz Klon oraz Paulina Węgrzyn. W rozmowie z Mariuszem Weidnerem opowiedzieli o tym, jak podjęli decyzję o wyborze tej szkoły, co ich zaskoczyło na miejscu i jakie mają plany na przyszłość. - Bałam się, że będzie ciężko, że jestem dziewczyną, że nie będę miała z kim rozmawiać, ale odnalazłam się tutaj, trafiłam na świetne osoby w klasie. To jest świetna szkoła, świetni nauczyciele, naprawde nie ma się czego bać - powiedziała Paulina, której pasją jest programowanie robotów.

- W ostatniej klasie (szkoły podstawowej - red.) jest mętlik w głowie. Nie wiemy, czy wybrać technikum czy liceum. W technikum są przedmioty zawodowe i nie do końca wiemy, czy sobie z nimi poradzimy - powiedział z kolei Grzegorz i zaznaczył, że w "Mechaniku" wiedza i umiejętności przychodzą naturalnie. Radził swoim młodszym kolegom, aby przy wyborze szkoły nie kierowali się opinią znajomych. - Trzeba iść za głosem serca. Za tym co lubimy robić - podkreślił.


Festiwal Perspektyw organizuje Wydawnictwo Nowiny Sp. z .o.o. Wydarzenie wspierają: