Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Dwie inwestycje w jednej okolicy. Już niedługo kierowców dopadną utrudnienia na ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śl.

04.08.2021 09:26 | 1 komentarz | juk

Będą nowe chodniki, nowa nawierzchnia drogi, a także nowa kanalizacja sanitarna. Już niedługo kierowców czekają utrudnienia w ciągu ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śl.

Dwie inwestycje w jednej okolicy. Już niedługo kierowców dopadną utrudnienia na ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śl.
Umowę ze strony powiatu podpisali starosta Leszek Bizoń i wicestarosta Tadeusz Skatuła, zaś ze strony wykonawcy – prezes zarządu Krzysztof Wrazidło. Towarzyszyli im prezydent miasta Wodzisławia Śl. Mieczysław Kieca oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śląskim Tomasz Wójcik.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Będzie kosztować prawie 3,7 mln zł, a jej realizacja ma zająć maksymalnie 11 miesięcy. Mowa o modernizacji około 900-metrowego fragmentu ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śl. na odcinku od skrzyżowania z ul. Leszka do skrzyżowania z ul. Kokoszycką wraz z budową kanalizacji sanitarnej. Wczoraj (3.08) w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. podpisano umowę z wykonawcą przedsięwzięcia. – Mam nadzieję, że realizacja tej inwestycji będzie odbywać się bez większych problemów, a przede wszystkim bez wielkich utrudnień dla mieszkańców – mówi starosta Leszek Bizoń.

Co zrobią?

Zakres prac przewiduje gruntowną wymianę warstw nawierzchni jezdni, wymianę krawężników i obrzeży chodnikowych, wykonanie nawierzchni chodników i zjazdów z kostki brukowej betonowej, budowę kanalizacji deszczowej wraz ze wpustami ulicznymi, murów oporowych z pustaków skarpowych, oznakowania pionowego i poziomego, a także przebudowę słupów elektroenergetycznych. - Ponadto w ramach inwestycji firma zrealizuje na rzecz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śl. budowę kanalizacji sanitarnej w rejonie modernizowanego odcinka drogi - przekazuje Wojciech Raczkowski, kierownik Biura Komunikacji Społecznej i Informacji ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl.

Na realizację inwestycji wykonawca będzie mieć 11 miesięcy od daty zawarcia umowy, jednak ma ona trwać nie dłużej niż do 10 czerwca przyszłego roku - mówi Wojciech Raczkowski.

Koszty

W ogłoszonym przez Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Raciborza, które za realizację inwestycji otrzyma niespełna 3,7 mln zł, z czego nieco ponad 3 mln zł przypada na inwestycję drogową, a niespełna 675 tys. zł na budowę kanalizacji sanitarnej. Zadanie jest finansowane w 55% ze środków pozyskanych przez powiat wodzisławski z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Resztę sfinansuje powiat wodzisławski wspólnie z miastem Wodzisław Śl. z budżetów samorządowych. Jak informuje Wojciech Raczkowski, na realizację inwestycji wykonawca będzie mieć 11 miesięcy od daty zawarcia umowy, jednak ma ona trwać nie dłużej niż do 10 czerwca przyszłego roku.

Dwie inwestycje w jednym czasie

Kierownik Biura Komunikacji Społecznej i Informacji ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. zwraca uwagę, że wykonawca zobowiązany jest również do opracowania we własnym zakresie i na własny koszt projektu czasowej organizacji ruchu. - Z uwagi na fakt, że niemal równolegle miasto Wodzisław Śl. będzie w tym rejonie prowadzić inwestycję dotyczącą przebudowy ul. Mieszka i Leszka wszyscy trzej inwestorzy, tj. Powiatowy Zarząd Dróg, Zarząd Dróg Miejskich oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji będą koordynować swoje zadania tak, aby utrudnienia dla kierowców – nieuniknione podczas inwestycji – były jak najmniejsze - mówi Wojciech Raczkowski.

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski