Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dachowanie toyoty na trasie Nędza - Kuźnia Raciborska

66-letnia kobieta straciła panowanie nad kierowanym przez siebie samochodem i wjechała do lasu.

Dachowanie toyoty na trasie Nędza - Kuźnia Raciborska
- Kierująca toyotą 66-latka została pouczona - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Fot. OSP KSRG Nędza.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Kolizja w lesie

Samochód, którym kierowała 66-latka, dachował i wpadł do lasu. Na miejscu interweniowali ratownicy pogotowia, strażacy oraz policjanci. Ratownicy udzielili pomocy 66-latce. Kobieta trafiła do szpitala. Strażacy odłączyli akumulator w rozbitym pojeździe oraz wyciągnęli auto na jezdnię. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 10 tys. zł.

Do zdarzenia doszło 17 czerwca około godz. 16.20 na ul. Jana Pawła II w Nędzy.

Śmierć 48-latka

Wieczorem 17 czerwca strażacy interweniowali jeszcze w Raciborskim Domu Kultury przy ul. Chopina w Raciborzu. Znajdował się tam mężczyzna, który potrzebował pomocy medycznej. Strażacy natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej, zastosowali sztuczne oddychanie oraz masaż serca. Akcja była kontynuowana po przyjeździe ratowników medycznych. Niestety, działania nie przyniosły rezultatu. Mężczyzna zmarł. Miał 48 lat.

Piszemy o tym tutaj: 48-letni tancerz raciborskiej "Strzechy" zmarł podczas próby przed koncertem.

Tlenek węgla i rój pszczół

Dodajmy, że 17 czerwca strażacy interweniowali jeszcze:

  • na ul. Reymonta w Raciborzu, gdzie zmyli plamę oleju (godz. 10.31),
  • przy ul. Wygonowej w Raciborzu, gdzie udzielili pomocy 67-latce, kobieta trafiła do szpitala (godz. 13.11),
  • przy ul. Pomnikowej w Raciborzu, gdzie uruchomiła się czujka tlenku węgla, strażacy potwierdzili obecność czadu w kilku mieszkaniach, prawdopodobne przyczyny zdarzenia to niedrożny przewód kominowy oraz warunki atmosferyczne - wysokie temperatury wpływają na ciągi kominowe (godz. 14.55),
  • na ul. Powstańców Śląskich w Żerdzinach w związku z dowozem osób na szczepienie (godz. 16.00),
  • na ul. Opawskiej w Raciborzu, gdzie na drzewie osiadł rój pszczół, z pomocą pszczelarza udało się umieścić pszczoły w rojnicy i zabrać je w bezpieczne miejsce (godz. 16.14),
  • prz ul. Katowickiej w Raciborzu, gdzie uruchomiła się czujka tlenku węgla, alarm okazał się fałszywy - urządzenie sygnalizowało niski stan baterii.
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].