Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Ostatni sprawdzian przed Pływadłem. Bronisław Piróg sprawdza stan Odry [ZDJĘCIA, LIVE]

05.06.2021 15:14 | 1 komentarz | (q)

W sobotnie przedpołudnie dwie pływające jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z raciborskiego Brzezia i Koźla z gośćmi na pokładzie udały się w rejs Odrą by promować Pływadło 2021.

Ostatni sprawdzian przed Pływadłem. Bronisław Piróg sprawdza stan Odry [ZDJĘCIA, LIVE]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bronisław Piróg - pomysłodawca i główny organizator Pływadła barwnie opowiadał o poprzednich edycjach imprezy. - W tym roku płyniemy dla uczczenia 100 rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego i Plebiscytu. Wszystko to działo się na naszych ziemiach więc warto o tym pamiętać. Daje to też możliwości odpowiedniego wystroju pływadeł - zachęca komandor Piróg. - Pewnie będzie dużo wystrzałów, huku i dużo dobrej śląskiej muzyki. Oczywiście nie ma obowiązku przebierania się. Wszystkie pływadła są mile widziane, przecież większość jest już zbudowana i wkładanie tam armat do niczego nie pasuje. Płyniemy bo lubimy, bo chcemy zwrócić uwagę na walory turystyczne naszej rzeki i oczywiście chcemy się sprawdzić i przeżyć kolejną przygodę, chcemy poznać innych pasjonatów i dobrze wspólnie się bawić - dodaje.

Termin Pływadeł to ostani weekend czerwca czyli 26-27 czerwca. Tegoroczne Pływadła będą odbywały się w ramach Festiwalu Górnej Odry 2021. W tym roku Start tam gdzie w tamtym roku czyli na końcu ulicy Sudeckiej w Raciborzu.