Sobota, 31 lipca 2021

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

RSS

Patrol

Policyjny śmigłowiec krążył nad naszym regionem [ZDJĘCIA] [FILM]

20.05.2021 09:55 | 0 komentarzy | żet

Policjanci oceniali skutki ulew w naszym regionie. Oto, co zobaczyli mundurowi przelatujący nad naszym regionem.

Policyjny śmigłowiec krążył nad naszym regionem [ZDJĘCIA] [FILM]
Komenda Główna Policji skierowała śmigłowiec na Śląsk.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rekonesans z powietrza

Policjanci z Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Raciborza i Żywca oceniali stan wód w naszym województwie po ostatnich ulewach i lokalnych podtopieniach. - Wczoraj (19.05.2021 r. - red.) pogoda umożliwiła rekonesans zalanych terenów z powietrza przy wykorzystaniu policyjnego śmigłowca obsługiwanego przez pilotów Lotnictwa Policyjnego Komendy Głównej Policji. Zebrana wiedza okaże się cenna w dalszych analizach zagrożeń oraz planu działań służb w porozumieniu z powiatowymi zespołami zarządzania kryzysowego - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Katastrofalne skutki nawałnicy

Przypomnijmy, 12 i 13 maja w powiatach raciborskim i wodzisławskim doszło do gwałtownych ulew. W każdym z powiatów zalanych zostało kilkaset posesji. Wezbrana woda podmyła również szereg dróg i chodników dla pieszych. Największe szkody odnotowano w gminach: Borucin, Gorzyce, Krzyżanowice, Lubomia, Pszów, Rydułtowy i Wodzisław Śląski. Szczegółowo piszemy o tym TUTAJ. Zobacz również:

Utrzymujące się w kolejnych dniach opady deszczu spowodowały przekroczenie stanów ostrzegawczych na Odrze w Chałupkach, Krzyżanowicach i Raciborzu-Miedoni. Obecnie (20.05.2021 r., godz. 9.30) stan alarmowy utrzymuje się już tylko w Miedoni.

Mapa zagrożeń

- Policjanci wspólnie z powiatowymi i miejskimi zespołami zarządzania kryzysowego przeprowadzili rekonesans sytuacji hydrologicznej na terenie województwa śląskiego. Sprawdzono w szczególności powiaty: wodzisławski, raciborski, żywiecki oraz miasto na prawach powiatu-Rybnik. Do działań skierowano policyjny śmigłowiec obsługiwany przez pilotów Lotnictwa Policyjnego Komendy Głównej Policji, na którego pokładzie policjanci prowadzą obserwacje rejonów zagrożonych podtopieniem, zalaniem i powodzią. Mapa południa województwa z uwzględnieniem opisywanych zagrożeń powstała w wyniku współpracy z Powiatowymi Centrami Zarządzania Kryzysowego - czytamy w komunikacie KWP w Katowicach.