Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Tak ma wyglądać szkoła w Rzuchowie po rozbudowie [WIZUALIZACJE]

17.05.2021 07:00 | 0 komentarzy | mad

Zadanie będzie finansowane ze środków pozyskanych przez samorząd w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To działanie zapowiadane od dłuższego czasu i oczekiwane w tej części gminy Kornowac.

Tak ma wyglądać szkoła w Rzuchowie po rozbudowie [WIZUALIZACJE]
Wizualizacja rozbudowanego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzuchowie. To plany gminy, które publikowaliśmy już w 2016 roku, kiedy już mówiło się o potrzebie tej inwestycji.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obecnie urzędnicy z Kornowaca są w trakcie wyłaniania firmy, która zajmie się rozbudową Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzuchowie. Zadanie polega na dobudowie sali gimnastycznej, rozbudowie pomieszczeń przedszkolnych oraz rozbudowie klatki schodowej. Zakres robót obejmuje również wykonanie wewnętrznych instalacji elektrycznych, sanitarnych oraz instalację źródła ciepła OZE dla rozbudowanego budynku.

– Zadanie ma być zrealizowane do 12 miesięcy od podpisania umowy. Chcielibyśmy oczywiście jak najszybciej podpisać umowę i zacząć roboty. Mamy nadzieję, że nie będzie żadnych problemów z przetargiem (np. odwołań do KIO), które mogą przesunąć rozpoczęcie inwestycji w czasie – mówi Radosław Łuszcz, sekretarz gminy Kornowac.

Jednocześnie dodaje, że decyzja, gdzie będą się uczyć dzieci, zapadnie najprawdopodobniej na dniach. Bo na czas trwania robót uczniowie będą edukować się w innych obiektach należących do gminy, podobnie jak miało to miejsce w trakcie przebudowy Szkoły Podstawowej w Kobyli.

Plany rozbudowy ZSP są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na miejsca przedszkolne w gminie oraz na zgłaszane przez mieszkańców potrzeby. W ramach prac placówka zostanie powiększona o jeden oddział - 25 miejsc.

Samorząd zadanie realizuje w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do gminnego skarbca na tę inwestycję wpadło aż 4 miliony złotych. Całkowity planowany koszt inwestycji oszacowano na 4,8 mln zł.

Ludzie:

Radosław Łuszcz

Radosław Łuszcz

Sekretarz Gminy Kornowac