Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Podpisano umowę na organizację festiwalu "Śląskie Smaki" w Raciborzu

15.03.2021 18:53 | 2 komentarze | d

Organizacja tegorocznej edycji festiwalu „Śląskie Smaki” w Raciborzu nabiera tempa. Dziś, tj. 15 marca w siedzibie urzędu starosta Grzegorz Swoboda wraz z dyrektorem Zamku Piastowskiego w Raciborzu Grażyną Wójcik podpisali umowę na organizację wydarzenia naZamku Piastowskim w Raciborzu ze Śląską Organizacją Turystyczną w Katowicach. ŚOT reprezentował jej prezes Adam Wawoczny.

Podpisano umowę na organizację festiwalu "Śląskie Smaki" w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Pomimo trudności pandemicznych naszymi działaniami chcemy wzmocnić promocję Raciborszczyzny, pokazać piękno krajobrazu oraz nasze bogactwo kulturowe, w tym także kulinarne – podkreślał starosta. Jest to jedno z wielu zaplanowanych działań, których celem jest ożywienie branży turystycznej na terenie powiatu raciborskiego, która mam nadzieję, przyczyni się do rozwoju branży gastronomicznej, bazy noclegowej i poprawi atrakcyjność powiatu – dodał.

Przypomnijmy, że Powiat Raciborski już w zeszłym roku chciał przystąpić do organizacji festiwalu. Niestety wybuch pandemii COVID-19 pokrzyżował plany organizacji wszystkich wydarzeń kulturalnych.

W 2019 roku festiwal gościł przy Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach (gm. Kuźnia Raciborska).

Ludzie:

Grażyna  Wójcik

Grażyna Wójcik

Dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski