Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Psy i koty do adopcji

06.03.2021 15:55 | 0 komentarzy | kama

Psiaki i kociaki z rybnickiego schroniska czekają na kochające domy.

Psy i koty do adopcji
Psiaki i kociaki z rybnickiego schroniska czekają na kochające domy. Fot. schronisko
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tobiś nr 25

Numer: 25/541, Imię: Tobiś, Płeć: pies, Wielkość: mały - ok. 10kg, Wiek: ok. 4 lat Tobiś bardzo ładnie chodzi na smyczy, smaczkami się zajada. Wykazuje zainteresowanie innymi psami, ale asekuracyjnie trzyma je na dystans. Nie stroni od człowieka lecz również specjalnie do niego nie lgnie. Ogólnie pozytywny i grzeczny psiak. Nie akceptuje dzieci i jest typem uciekiniera - z tego powodu został oddany do schroniska. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Honor nr 11

Numer: 11/499, Imię: Honor, Płeć: pies, Wielkość: owczarek niemiecki, Wiek: ok. 5 lat Honor to owczarek niemiecki, w uchu ma tatuaż, niestety nieczytelny. Wpatrzony w człowieka, posłuszny. Nie zalecany do innych zwierząt ani dzieci. Lubi się bawić piłkami, potrzebuje regularnych spacerów. Schronisko nie wydaje psów na łańcuch ani na posesje czy działkę gdzie nikt nie mieszka. Możliwa wizyta przed lub po adopcyjna. Prosimy nie kierować się wyglądem psa tylko jego dobrem, tego oczekujemy od przyszłego właściciela. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Julian w hoteliku "Psia Sfera" w Żorach

Imię: Julian, Płeć: pies, Wiek: 6-7 lat, Wielkość: ok 45- 50kg. Nasz Julian zmienił miejsce pobytu, teraz aktualnie znajduje się w hoteliku w Żorach "Psia Sfera". Nadal szuka chłopak domu. Kobiety szybko akceptuje, do panów potrzebuje nieco więcej czasu. Z wieloma psami dobrze się dogaduje. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Ecik nr 34

Numer: 34/526, Imię: Ecik, Płeć: pies, Wielkość: mały - ok. 8kg, Wiek: ok. 12 lat. Ecik to starszy psiak. Do ludzi z początku nieufny ale szybko się zaprzyjaźnia. Nie lubi zakładania obroży i zapinania na smycz, wtedy panikuje i potrafi pokazać zęby. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Maja nr 88

Numer: 88/500, Imię: Maja, Płeć: suka, Wielkość: bardzo mała - ok. 5kg, Wiek: ok. 6 lat Maja to sunia, która trafiła do schroniska bardzo zaniedbana. Nikt o nią nie dbał. Była jakiś czas trzymana w piwnicy o czym świadczy też jej stan skóry (nadal kąpana w szamponie Hexoderm). Pył z węgla zszedł dopiero po kilku myciach. Rany na skórze się zagoiły, obrosła sierścią. Uszka są gołe, tkliwe, być może po odmrożeniu. Sunia przy każdej cieczce rodziła. Nie lubi innych zwierząt, psów. Może mieć lęk separacyjny bo kiedy nie ma przy niej człowieka bardzo szczeka. Szukamy domku najlepszego na świecie, który będzie świadomy, że jej zdrówko po wszystkich tych przejściach może być chwiejne. Prosimy o przemyślaną decyzje, nie kierujcie się tym, że jest malutka i słodka. Będzie wymagała nauki, bo skacze po człowieku, może trzeba będzie uczyć ją załatwiania potrzeb poza domem. Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Diesel nr 92

Numer: 92/487, Imię: Diesel, Płeć: pies, Wielkość: średni - ok. 20kg, Wiek: ok. 1,5 roku. Diesel był bardzo przerażony kiedy trafił do schroniska. Powolutku nabrał zaufania do pracownicy schroniska. Do wolontariuszy jeszcze nieufny, ale powoli wychodzi już na spacery. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Ciapek nr 83

Numer: 83/556, Imię: Ciapek, Płeć: pies, Wiek: ok 6 lat, Wielkość: mały/średni - ok. 10kg. Ciapek został oddany do schroniska, jego pani umarła, jej partner popadł w nałóg. Psiak mieszkał z Maxem (13 latkiem) w mieszkaniu, zachowuje czystość. Miał kontakt w domu z dziećmi. Jest to bardzo kontaktowy, wesoły psiak. Szuka domku na zawsze! Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Ozi nr 32

Numer: 32/534, Imię: Ozi, Płeć: samiec, Wielkość: labrador, Wiek: ok 2 lat Ozi pierwsze dni w schronisku bardzo odchorował. Powoli nabiera ciałka. Jest bardzo pozytywny do ludzi, wesoły. Nie znamy stosunku do dzieci i kotów. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Leo nr 90

Numer: 90/507, Imię: Leo, Płeć: pies, Wielkość: średni - ok. 15kg, Wiek: ok. 1 roku Leo to psie dziecię wulkan energii, chętny do tulenia, ale tylko w biegu bo nie ma czasu - świat go fascynuje. Nie potrafi chodzić na smyczy. Musi być w szelkach, z obroży cwaniak wie jak wyjść czym prędzej. Nie nadaje się do domu z małymi dziećmi, skacząc mógłby zrobić krzywdę. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Tomi nr 16

Numer: 16/553, Imię: Tomi, Płeć: pies, Wielkość: średni - ok. 12kg, Wiek: ok 2 lat Do psich zbyt nachalnych kolegów niezbyt przyjacielski. Tomi szuka domu, w którym nie będzie musiał spędzać czasu sam bo nie przepada za samotnością (ma lęk separacyjny). Idealnie dla niego to dom prywatny bez dzieci. Tomi jest psem, który wybiera sobie jednego opiekuna i chce z nim być za wszelka cenę. Dlatego przyszli opiekunowie nie mogą dać sobie wejść mu na głowę. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany..

Madox nr 36

Numer: 36/74, Imię: Madox, Płeć: pies, Wielkość: duży - ok. 40kg, Wiek: ok. 3 lat Madox to sporych rozmiarów psiak. Trafiając do schroniska bardzo odchorował rozstanie ze swoim człowiekiem, bardzo tęsknił, nie chciał jeść. Na szczęście zaczął walczyć. Jego pierwszy spacer energiczny - długo nie wychodził na zewnątrz przez chorobę. Dopiero po chwili spaceru się uspokoił i zaczął zwracać uwagę na opiekuna. Do psów, które go nie zaczepiają pozytywny. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Koteczka Lili na DT

Koteczka ok 4 miesięczna. Do schroniska trafiła jako dzikusek, siedziała w klatce do momentu aż zwolniło się miejsce w domu tymczasowym. Początkowo nieufna, ale w ciągu jednego dnia się zaaklimatyzowała. Mieszka teraz z Bonifacym i z nim się bawi. Szukamy dla niej domu niewychodzącego, odpowiedzialnego. Obowiązuje umowa schroniskowa.

Więcej info pod nr: 607178118 lub 667291676

Kotka Biała

Biała była kotem domowym prawie 7 lat. Oddana z powodów, o których szkoda pisać, żeby nie nakręcać ludzi do złych emocji. Po przyjściu do schroniska długo nie chciała nawet patrzeć na ludzi, którzy tak bardzo ją skrzywdzili. Dziś już pogodzona z losem, podchodzi domaga się czułości. Szukamy dla niej domu na zawsze, niewychodzącego.

Graf nr 48

Numer: 48/489, Imię: Graf, Płeć: pies, Wiek: ok. 6 lat, Wielkość: duży - ok. 25kg. Graf trafił do schroniska w okropnym stanie. Był bardzo słaby, wychudzony, miał odleżyny. Jakie było jego życie nie wiemy ale pewnie ciężkie. Powoli nabiera ciałka, zaczął też z nami wychodzić na spacery. Jest psem pogodnym i ufnym. Wszelkie zabiegi typu np. zastrzyki znosi bezproblemowo. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Dex nr 5

Numer: 5/483, Imię: Dex, Płeć: pies, Wielkość: duży - ok. 30kg, Wiek: ok. 8 lat. Dex trafił do schroniska chory. Wymagał leczenia. Do ludzi jest bardzo pozytywny, na psy się nakręca. To pies, który będzie potrzebował długich spacerów. Jest ciekawy świata, towarzyski. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Marcel

Numer: 19/15, Imię: Marcel, Płeć: pies, Wiek: ok. 6 lat, Wielkość: średni - ok. 13kg. Marcel to średniej wielkości pies o niebanalnej urodzie, ale niech ta uroda nikogo nie zwiedzie. Marcel to nie jest przytulanka tylko pies z charakterem, który musi być odpowiednio prowadzony, musi mieć wyznaczone granice i doświadczonego, konsekwentnego właściciela. Jeśli poczuje "luz" to będzie w domu rządzić i ustawiać wszystkich domowników. Nie polecamy do domu z dziećmi. Jest terytorialny i gadatliwy, zalecany domu z ogrodem. Marcel lubi spacery. Dobrze chodzi na smyczy. Nie zaczepia psich kolegów. Marcel czeka na swoją szansę na nowy dom, który zbuduje z nim więź, nauczy zasad, gdzie będzie kochany mimo wszystko a nie za coś. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Rudy

Numer: 100/151, Imię: Rudy, Płeć: pies, Wielkość: średni - ok. 12kg, Wiek: ok. 13 lat. Rudy został odebrany interwencyjnie poprzedniej właścicielce. Był psem łańcuchowym, mieszkał u starszej pani, która z czasem zaczęła źle traktować zwierzęta. Pomagała jej sąsiadka, która zabierała czasami psy na spacer i dokarmiała. Rudy chodzi na smyczy przerażony, boi się otwartej przestrzeni, bezpieczniej czuje się idąc przy płocie czy murach budynku. U swojej właścicielki potrafił ugryźć obcych. W schronisku zaaklimatyzował się szybko. Stał się pieszczochem do opiekuna. Reakcje na inne psy sprawdzimy na spacerach w grupie. Mieszkał z kotami, spały z nim w budzie. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Egon

Numer: 64/197, Imię: Egon, Płeć: pies, Wiek: ok. 8 lat, Wielkość: owczarek niemiecki. Egon to grzeczny i spokojny pies. Na smyczy chodzi ładnie, nie ciągnie. Trochę zdystansowany do ludzi, ale sytuacja (schronisko) jest dla niego nowa. Smaczki go interesują i wtedy jest skłonny współpracować z człowiekiem. Musi przybrać na wadze jednak w schronisku przez stres ciężko psiaka "podtuczyć". Nie toleruje innych psów. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Ebis

Numer: 42/192, Imię: Ebis, Płeć: pies, Wielkość: średni - ok. 12kg, Wiek: ok. 2 lat. Ebis to żywiołowy psiak, który lubi węszyć i odkrywać zapachy. Ma piękne umaszczenie. Do psów i ludzi pozytywnie nastawiony. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Nestor

Numer: 8, Imię: Nestor, Płeć: pies, Wielkość: średni ok 14 kg. Nestor ładnie chodzi na smyczy, daje się głaskać. Do psów obojętny. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Ralf

Numer: 78, Imię: Ralf, Płeć: pies, Wielkość: mały ok 8 kg. Ralf to mały, kochany piesek. Trochę jeszcze wystraszony, nieśmiało podchodzi do człowieka. Ładnie chodzi na smyczy. Dobrze robi mu obecność innych psów - jest wtedy spokojniejszy, lecz woli suczki. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Fergus nr 49

Numer: 49/286, Imię: Fergus, Płeć: pies, Wielkość: średni - ok 13 kg, Wiek: ok. 10 lat Bardzo fajny piesio. Ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie i co jakiś czas ogląda się za opiekunem. Interesuje się otoczeniem. Do innych psów raczej pozytywny (nie startował do nich) lub obojętny. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Benji nr 35

Numer: 35/364, Imię: Benji, Płeć: pies, Wielkość: średni - ok. 13kg, Wiek: ok. 8 lat. Benji wrócił do schroniska po rocznej ucieczce po adopcyjnej. Jest psem, który boi się człowieka i trwa jego ponowny proces resocjalizacji. To nieduży, bardzo pogodny pies. Mamy nadzieje, że już za jakiś czas będzie mógł szukać odpowiedzialnego Domu. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Opal nr 77

Numer: 77/329, Imię: Opal, Płeć: pies, Wielkość: duży - ok. 30 kg, Wiek: ok. 1,5 roku. Opal to duży, piękny pies. Jeszcze nieokrzesany, wymaga troszkę pracy, wyskakuje do samochodów. Do ludzi ok, choć w kojcu bardzo broni swojego terytorium. Początkowo wykazywał agresję lękowa. Do konsekwentnych ludzi. Dom bez dzieci. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Sara nr 79

Numer: 79/386, Imię: Sara, Płeć: suka, Wiek: 6 lat, Wielkość: duża - ok. 20kg. Sara była psem podwórkowym, bardzo energiczna, nie lubi kotów. Na psy reaguje różnie. Gdyby nie klapnięte uszy to przypominałaby owczarka belgijskiego malinois. Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Olin nr 15

Numer: 15/369, Imię: Olin, Płeć: pies, Wiek: ok 5 lat, Wielkość: mały - ok. 8 kg. Olin to pies w typie jamnika szorstkowłosego. Do psów jest neutralny. Bardzo kontaktowy do ludzi. Ma skłonności uciekiniera więc musi być psem domowym. Nie znany stosunek do dzieci i kotów. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Gabryś nr 62

Numer: 62/384, Imię: Gabryś, Płeć: pies, Wielkość: mały/średni - ok. 10kg, Wiek: ok. 4 lat. W schronisku od września 2020r. Gabryś trafił do schroniska ze swoją siostrą. Bardzo bronią siebie nawzajem. Nie pozwalają podchodzić do siebie obcym psom. Od razu reagują stanowczym szczekaniem jakby chciały odstraszyć intruza. Z tego względu musiałyby iść raczej razem do adopcji bądź osobno lecz do domów bez innych zwierząt. Jest bardzo przyjazny w stosunku do ludzi. Mimo, że raczej dużo uczucia od nich nie zaznał. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Szajbus nr 39

Numer: 39/422, Imię: Szajbus, Płeć: pies, Wiek: ok. 5 lat, Wielkość: w typie teriera niemieckiego Nim skusisz się na zapoznanie psa poczytaj proszę charakterystykę tej rasy. Pies tej rasy posiada silny instynkt łowiecki i stopień dominacji wobec zwierząt. Potrzebuje bardzo dużo ruchu i zainteresowania. Dorosłe osobniki mogą być agresywne wobec innych psów, dla ludzi przyjacielskie. Szybko się uczą i są inteligentne. PIES NIE DLA KAŻDEGO!! Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Pati nr 66 DO DOMU Z DOŚWIADCZENIEM

Numer: 66/8, Imię: Pati, Płeć: suka, Wiek: ok. 7 lat, Wielkość: średnia - ok. 20kg Pati to sunia, która jest bardzo delikatnie i powoli socjalizowana. Z uwagi na jej lęki nie jest jeszcze do adopcji. Z wielkim strachem wychodzi poza bramę schroniska. Świat poza bramą ją póki co przeraża. Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Kontakt w sprawie adopcji:

Schronisko Dla Zwierząt w Rybniku

Majątkowa 42, 44-207 Rybnik-Wielopole (woj. Śląskie)

tel. 32 42 46 299

Godziny otwarcia schroniska (adopcje/odbiór zwierząt):

– od poniedziałku do piątku: 8.00-14.00

– w soboty: 8.00-11.00

– niedziele i święta: NIECZYNNE

/Materiały prasowe/