Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Co z rekrutacją do przedszkoli?

28.01.2021 12:51 | 0 komentarzy | AgaKa

1 marca o godz. 8.00 rusza elektroniczna rekrutacja do wodzisławskich publicznych przedszkoli. Potrwa ona do 12 marca, do godz. 15.00.

Co z rekrutacją do przedszkoli?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do przedszkoli publicznych przyjmowane będą dzieci, które zamieszkują teren miasta, w wieku 3-5 lat, 6-letnie objęte obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym, 7-letnie, którym odroczono rozpoczęcie spełniania obowiązku szkolnego, powyżej 7 lat posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, którym odroczono rozpoczęcie spełniania obowiązku szkolnego. Kandydaci zamieszkali poza terenem miasta mogą zostać przyjęci do przedszkola, jeżeli po przeprowadzeniu postępowań rekrutacyjnego i uzupełniającego miasto będzie nadal dysponowało wolnymi miejscami.

Co będzie brane pod uwagę? Przede wszystkim wielodzietność rodziny, niepełnosprawność kandydata, osoby samotnie wychowujące kandydata, wcześniejsze uczęszczanie do Miejskiego Żłobka, praca lub nauka rodziców. Wiadomość o tym, czy dziecko znalazło się na liście kandydatów zakwalifikowanych przez komisję rekrutacyjną, ma być znana 29 marca, po godz. 13.00.

W rekrutacji nie biorą udziału rodzice dzieci, którzy złożą deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym. Deklarację można złożyć w dniach 15-19 lutego do godz. 15.00.