Wtorek, 20 kwietnia 2021

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Patrol

Do trzech razy sztuka? 51-latek z powiatu raciborskiego po raz kolejny stanie przed sądem

19.01.2021 10:10 | 0 komentarzy | żet

Policjantem jest się przez całą dobę. Dowiódł tego kolejny mundurowy z kuźniańskiego komisariatu, który w czasie wolnym od służby zatrzymał rowerzystę posiadającego sądowy zakaz kierowania rowerami, do którego się ewidentnie nie stosował.

Do trzech razy sztuka? 51-latek z powiatu raciborskiego po raz kolejny stanie przed sądem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 18 stycznia około godziny 13.00 na ul. Jana Pawła II w Nędzy. Starszy posterunkowy Karol Krukowski, mundurowy z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej, zauważył znanego mu osobiście rowerzystę, który według wiedzy policjanta miał posiadać sądowy zakaz kierowania rowerem.

Policjant zatrzymał rowerzystę, a następnie powiadomił swoich kolegów z kuźniańskiego komisariatu, którzy właśnie mieli służbę. - Przypuszczenie policjanta się potwierdziło, gdyż po sprawdzeniu cyklisty w policyjnych systemach okazało się, że faktycznie posiada podwójny sądowy zakaz kierowania rowerami, do którego się ewidentnie nie stosuje - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Nieodpowiedzialny rowerzysta to 51-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Mężczyzna odpowie za niestosowanie się do orzeczenia sądu.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet