Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Wojewoda znów zmienił zdanie. Wybory w Kuźni Raciborskiej przeniesione na kwiecień

18.01.2021 21:27 | 0 komentarzy | mad

Znów na tydzień przed przeprowadzeniem wyborów uzupełniających w Kuźni Raciborskiej wojewoda Jarosław Wieczorek przeniósł je na inny termin.

Wojewoda znów zmienił zdanie. Wybory w Kuźni Raciborskiej przeniesione na kwiecień
Wojewoda Jarosław Wieczorek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Druga zmiana

Tym razem wybory uzupełniające w Kuźni Raciborskiej, w okręgu numer 2, zaplanowano na 11 kwietnia 2021 r. Wojewoda Jarosław Wieczorek zarządzenie w tej kwestii podpisał w poniedziałek 18 stycznia.

To już kolejne przesunięcie wyborów uzupełniających. Przypomnimy, głosowanie początkowo było zaplanowane na 20 grudnia, później przesunięto je na 24 stycznia. Jak wyjaśniała nam wówczas rzeczniczka wojewody Alina Kucharzewska, powodem zmian były kategoryczne rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego. – Przy czym oczywiście możliwe jest ich kolejne przesunięcie, jeżeli będzie to uzasadnione sytuacją epidemiczną – podkreślała pani rzecznik i ten scenariusz właśnie się spełnił. Tym samym mieszkańcy do urn pójdą trzy miesiące później.

Kto chce zostać radnym?

Przypomnijmy, wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej są konieczne, ponieważ jeden z dotychczasowych radnych złożył rezygnację. To Radosław Kasprzyk, który został powołany na funkcję prezesa Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej (więcej TUTAJ).

Kto chce objąć funkcję radnego Kuźni Raciborskiej? Do wybrania jest kandydat z okręgu nr 2, który obejmuje ulice: Generała Bema i Roberta Lewandowskiego (od 4A do końca numery parzyste). W toku prowadzonych czynności wyborczych zgłoszono dwa komitety wyborcze, a ich kandydatami są: Mateusz Kot (KWW KM - lista nr 1) oraz Adam Skórka (KWW Adama Skórki - lista nr 2).

Ludzie:

Jarosław Wieczorek

Jarosław Wieczorek

Wojewoda Śląski