Czwartek, 28 stycznia 2021

imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

RSS

Nowa odsłona starego familoka

14.01.2021 07:00 | 1 komentarz | juk

Jeden ze starych familok w centrum Radlina zyskał zupełnie nowe oblicze. Wyczyszczono cegłę, wymieniono dach, a już niedługo zostanie zaaranżowana zieleń wokół budynku.

Nowa odsłona starego familoka
Stary familok został w całości odnowiony, a jego elewacja została odświeżona i wróciła do swojego pierwotnego koloru
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

RADLIN Kolejny familok na zabytkowym wczesnomodernistycznym osiedlu Kolonia Emma w Radlinie zrewitalizowany. Mowa o budynku mieszkalnym przy ul. Pocztowej, który został w całości odnowiony, a jego elewacja została odświeżona i wróciła do swojego pierwotnego koloru.

Wykonano wiele prac

Jak wyjaśnia nam Marek Gajda z radlińskiego magistratu, prace rewitalizacyjne familoka odbywały się na przestrzeni minionego roku. Wykonano m.in. kompleksową termomodernizację budynku, wyczyszczono i przywrócono oryginalny charakter cegły, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. Ponadto wymieniono dach i wyremontowano wnętrze obiektu. – Budynek tak jak było to przed remontem pozostanie obiektem mieszkalnym, wielorodzinnym, zatem powrócą do niego lokatorzy – przekazuje Marek Gajda wyjaśniając, że w obiekcie mieszczą się lokale komunalne. Dodaje, że wiosnę pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej z Radlina wykonają prace polegające na aranżacji zieleni wokół budynku. Pojawi się również ogrodzenie. – Chcemy przywrócić elementy stylistyki, w jakiej osiedle było projektowane – tłumaczy Gajda.

Będą kolejne remonty

Rewitalizacja familoka jest częścią większego projektu pn. Termomodernizacja wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. S. Mikołajczyka 15, ul. Pocztowej 2, ul. W. Korfantego 89 w Radlinie. – Modernizacja familoka z ul. Pocztowej była pierwszą odsłoną, przed nami kolejne – zapowiada Marek Gajda. Dodaje, że realizacja całego zadania ma kosztować nieco ponad 1,1 mln zł. Miasto pozyskało także środki unijne. – Koszt remontu budynku przy ul. Pocztowej 2 wyniósł prawie 219 tys. zł, z czego dofinansowanie to około 186 tys. zł. – informuje Gajda.

(juk)