Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Orszak Trzech Króli zawitał do Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]

Stowarzyszenie Mieszkańców "Kuźnia Przyszłości" dostarczyło dzieciom za pośrednictwem Fundacji Orszak Trzech Króli korony i śpiewniki orszakowe, a czasopisma misyjne trafiły do tych nieco starszych. Wydarzenie zorganizowano w zamian za XIV Kuźniańskie Kolędowanie.

6 stycznia, w święto Trzech Króli, na mini orszaku zorganizowanym w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej zjawiła się spora grupka dzieci, przebranych za mędrców ze wschodu. Każde z nich miało strój dostosowany do znaczenia koloru korony, którą otrzymały. Najlepsze zostały wybrane przez jury złożone z członkiń stowarzyszenia - panie Różę i Ilonę.

– Dzieci zostały nagrodzone, ale najważniejsze, że udało się umilić ten trudny dla nas wszystkich okres pandemii. Dziękujemy serdecznie rodzicom, którzy pomogli przygotować te przepiękne stroje. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się wszyscy w bardziej widowiskowej formie w połączeniu z tradycyjnym Kuźniańskim Kolędowaniem – mówią przedstawiciele "Kuźni Przyszłości".

źródło: Stowarzyszenie Mieszkańców "Kuźnia Przyszłości", oprac. (mad)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~KuzniaPrzyszlosci (46.204. * .63) 06.01.2021 19:07
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dziękujemy za szybkie zainteresowanie się naszą inicjatywą!