Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Posłanka Lenartowicz o samorządach pominiętych przez Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

11.12.2020 18:23 | 9 komentarzy | ma.w

Polityczka Platformy Obywatelskiej podała, że Powiat Raciborski ucierpiał na ostatnim rozdaniu rządowych pieniędzy. Jej zdaniem najbardziej odczuły decyzje Warszawy samorząd powiatowy oraz gminy Pietrowice Wielkie, Krzanowice i Rudnik.

Posłanka Lenartowicz o samorządach pominiętych przez Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Posłanka Lenartowicz pokazywała na konferencji plakat posła Wosia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Lenartowicz poinformowała, że Powiat Raciborski wnioskował o dofinansowanie remontów dróg i szkół, kolejny etap remontu Zamku Piastowskiego, wzmocnienie mostu na ul. Piaskowej w Raciborzu i budowę nowego parkingu przy szpitalu rejonowym. Wnioski z Gminy Pietrowice Wielkie dotyczyły oczyszczalni ścieków i inwestycji na drogach gminnych. Mieszkanka Krzanowic wskazała, że tamtejsze władze zgłosiły do RFIL: termomodernizację urzędu miejskiego, wydatki na zabezpieczenie przeciwpowodziowe oraz budowę PSZOK-a. Kolejnym samorządem, który nie pozyskał pieniędzy z rządowego funduszu, jest Rudnik. Stąd wyszły wnioski o budowę hali sportowej w Gamowie oraz windy dla osób niepełnosprawnych.

Według Lenartowicz środki rządowe były dzielone między samorządy kierowane przez polityków przyjaznych Zjednoczonej Prawicy. Posłanka zbiera informacje, jakie są źródła funduszu rządowego (jej zdaniem to także środki unijne i na walkę z COVID-19) i kryteria, którymi się kierowane przy jego podziale. Wystosowała interpelację do ministra finansów. Na swojej konferencji zaatakowała wiceministra sprawiedliwości i posła Solidarnej Polski Michała Wosia, że to on jest "rozdawcą tych środków". - Kto tak naprawdę decydował o tym, że raciborskie samorządy nie dostały tych pieniędzy, tylko otrzymali je przyjaciele rządzących państwem. Może to do pana Wosia trzeba było pisać te wnioski w naszym okręgu wyborczym? - zauważyła Lenartowicz.

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm