Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Posłanka Lenartowicz o samorządach pominiętych przez Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Polityczka Platformy Obywatelskiej podała, że Powiat Raciborski ucierpiał na ostatnim rozdaniu rządowych pieniędzy. Jej zdaniem najbardziej odczuły decyzje Warszawy samorząd powiatowy oraz gminy Pietrowice Wielkie, Krzanowice i Rudnik.

Posłanka Lenartowicz o samorządach pominiętych przez Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Posłanka Lenartowicz pokazywała na konferencji plakat posła Wosia

Materiał wideo:

Lenartowicz poinformowała, że Powiat Raciborski wnioskował o dofinansowanie remontów dróg i szkół, kolejny etap remontu Zamku Piastowskiego, wzmocnienie mostu na ul. Piaskowej w Raciborzu i budowę nowego parkingu przy szpitalu rejonowym. Wnioski z Gminy Pietrowice Wielkie dotyczyły oczyszczalni ścieków i inwestycji na drogach gminnych. Mieszkanka Krzanowic wskazała, że tamtejsze władze zgłosiły do RFIL: termomodernizację urzędu miejskiego, wydatki na zabezpieczenie przeciwpowodziowe oraz budowę PSZOK-a. Kolejnym samorządem, który nie pozyskał pieniędzy z rządowego funduszu, jest Rudnik. Stąd wyszły wnioski o budowę hali sportowej w Gamowie oraz windy dla osób niepełnosprawnych.

Według Lenartowicz środki rządowe były dzielone między samorządy kierowane przez polityków przyjaznych Zjednoczonej Prawicy. Posłanka zbiera informacje, jakie są źródła funduszu rządowego (jej zdaniem to także środki unijne i na walkę z COVID-19) i kryteria, którymi się kierowane przy jego podziale. Wystosowała interpelację do ministra finansów. Na swojej konferencji zaatakowała wiceministra sprawiedliwości i posła Solidarnej Polski Michała Wosia, że to on jest "rozdawcą tych środków". - Kto tak naprawdę decydował o tym, że raciborskie samorządy nie dostały tych pieniędzy, tylko otrzymali je przyjaciele rządzących państwem. Może to do pana Wosia trzeba było pisać te wnioski w naszym okręgu wyborczym? - zauważyła Lenartowicz.

Ludzie

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~natematDE (77.253. * .24) 13.12.2020 14:12
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Tak, środki "kierowane do samorządów sprzyjających ZP", a na liście Wodzisław, Rybnik, bezczelna mitomanka...

~Amazonka76 (46.148. * .44) 12.12.2020 15:37
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Niestety ale większość tutaj komentujących to niestety ci których gminy otrzymały kasę... elektorat kurdupla. Pani Lenartowicz jak zwykle zdemaskowała tę obłudę i właśnie za to należy jej się wielka pochwała. Dla mnie znowu w punkt!

~UrszuLALA (5.172. * .99) 12.12.2020 15:10
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

W pełni się zgadzam, tak właśnie działa ten fundusz. Doskonały przykład-poznan. Myślę, że bdb że pani poseł zabrała głos w tej sprawie, bo niestety naród myśli inaczej...

~zezen (31.0. * .109) 12.12.2020 11:13
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

Raczej niczego inteligentnego się nie spodziewałem.

~Zielony (5.173. * .234) 12.12.2020 10:08
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

Otóż to wydaje ci sie

~tiktak (83.26. * .73) 12.12.2020 09:56
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Wydaje się, że tym razem p. poseł trafiła w punkt!

~uchooo (188.137. * .12) 11.12.2020 22:16
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

babo co ty jako P O lityczka zrobiłaś dla tego miasta i regionu oprócz wstydu zapomniałaś jak się ośmieszyłaś przy okazji otwarcia zbiornika Racibórz Dolny co by było gdyby ktoś cię słuchał strach pomyśleć .Lepiej się nie odzywaj bo za tobą tylko wstyd i nic więcej
Posłanka Lenartowicz o ryzyku i propagandzie na Zbiorniku Racibórz
https://www.nowiny.pl/156180-poslanka-lenartowicz-o-ryzyku-i-propagandzie-na-zbiorniku-raciborz.html

~JohnyBravo (31.0. * .79) 11.12.2020 21:51
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Ta pani i Kohut, to niestety jeden poziom, a nawet brak poziomu.

~DrDre (5.173. * .10) 11.12.2020 21:05
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem