Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

"Zawiana" rowerzystka zatrzymana w Chałupkach. To nie był jej pierwszy raz

29.10.2020 09:56 | 0 komentarzy | żet

Kobieta odpowie za niestosowanie się do nałożonego na nią przez sąd zakazu kierowania rowerem.

"Zawiana" rowerzystka zatrzymana w Chałupkach. To nie był jej pierwszy raz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do interwencji Policji doszło 28 października około godz. 8.30 na ulicy Długiej w Chałupkach. Tor jazdy rowerzystki wskazywał, że kobieta prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu. - Przypuszczenie to potwierdziło się, gdyż 57-letnia kobieta  po przebadaniu w swoim organizmie miała niecałe pół promila alkoholu - informuje nadkom. Mirosław Szymański z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Przy okazji okazało się, że kobieta była już objęta sądowym zakazem kierowania rowerem. Teraz 57-latka ponownie stanie przed sądem. Odpowie za niestosowanie się do wyroku.

Przypominamy, że w myśl obowiązujących przepisów rowerzysta, który znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi) zostanie ukarany mandatem w wysokości od 300 do 500 złotych, natomiast ci, którzy jechali rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) zostaną ukarani mandatem w wysokości 500 złotych.

Na tym jednak nie koniec. Po nowelizacji przepisów, zaostrzone zostały kary dla tych rowerzystów, którzy znajdując się pod wpływem alkoholu i spowodują zagrożenie w ruchu drogowym. Policjant, który zatrzymał takiego rowerzystę ma prawo skierować sprawę do sądu.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet