Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Najnowsze dane ze szpitala zakaźnego w Raciborzu - piątek 16 października

16.10.2020 11:31 | 1 komentarz | (q)

Prezentujemy bieżącą statystykę ze szpitala zakaźnego przy ul. Gamowskiej, gdzie leczeni są w raciborskiej lecznicy zakażeni koronawirusem. Informacje uzyskaliśmy od dyrektora szpitala zakaźnego Ryszarda Rudnika. Ten podaje je po uzyskaniu porannych raportów od personelu medycznego.

Najnowsze dane ze szpitala zakaźnego w Raciborzu - piątek 16 października
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z przyczyn niezależnych od redakcji musimy zmienić sposób informowania o sytuacji w raciborskim szpitalu. Dyrekcja zmodyfikowała sposób raportowania dla mediów, bo dane udostępniane w lokalnych portalach były wykorzystywane - w sposób nieformalny - w okolicznych szpitalach do kierowania na Gamowską pacjentów z zakażeniem COVID-19.

Wiedząc jakie jest obłożenie poszczególnych oddziałów raciborskiej lecznicy, w placówkach w regionie wysyłano tu chorych, powołując się na udostępniane przez szpital informacje. Od kilku tygodni lecznica w Raciborzu wykazywała najwyższe obłożenie chorymi na koronawirusa spośród placówek w okolicy. Dyrektor Ryszard Rudnik powiedział nam, że chciałby nadal podawać możliwie obszerne informacje na temat działalności szpitala rejonowego, ale ponieważ są one wykorzystywane w ten sposób, musi dokonać modyfikacji tego przekazu.

Pełne raporty z Gamowskiej nadal są przekazywane do Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, kilka razy w ciągu dnia.


  • Razem leczonych 169 / +21
  • Wolne łóżka 6 / -21
  • Wolne respiratory 19 / +1

Ogólna liczba łóżek 175Ludzie:

Ryszard Rudnik

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu