Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Przejście dla pieszych w Kuźni Raciborskiej gotowe. Kiedy będzie działać sygnalizacja świetlna?

13.10.2020 10:42 | 0 komentarzy | mad

Przejście dla pieszych, przy ulicy Kościelnej w Kuźni Raciborskiej, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 425 zostało przesunięte o kilka metrów oraz zamontowana została tam sygnalizacja świetlna.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Budowa wzbudzanej sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych to efekt starań Zarządu Osiedla Stara Kuźnia. Ze względu, że dotychczasowe przejście nie należało do bezpiecznych, została tam zainstalowana sygnalizacja świetlna, a sama „zebra” przesunięta o kilka metrów dalej. Inwestorem zadania był Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, a wykonawcą konsorcjum firm: Zakład Inżynierii Ruchu z Bytomia i Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe z Bytomia. Koszt to nieco ponad 233 tys. zł brutto.

Zadanie zostało już zakończone, jednak sygnalizacja jeszcze nie jest uruchomiona. Co stoi na przeszkodzie? - Oczekujemy na podłączenie do sieci energetycznej przez dostawcę energii elektrycznej. Nie mamy wpływu na termin wykonania tej usługi - wyjaśnia Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.


Czytaj również: Niebezpieczne przejście dla pieszych będzie bezpieczniejsze? Na to wygląda!