Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Patrol

Alarm w Pawłowie: W szkole znajduje się ładunek chemiczny, który rozerwie wszystkich w promieniu stu metrów

24.09.2020 15:14 | 0 komentarzy | żet
Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 08:46

TEKST AKTUALIZOWANY

Wiadomość okazała się fałszywa. Policjanci wszczęli dochodzenie w tej sprawie. Autorowi fałszywej wiadomości grozi kara trzech lat więzienia.

Alarm w Pawłowie: W szkole znajduje się ładunek chemiczny, który rozerwie wszystkich w promieniu stu metrów
Akcja strażaków w Pawłowie (fot. OSP Pawłów).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

24 września około godz. 13.36 do szkoły w Pawłowie (gmina Pietrowice Wielkie) wpłynęła mailowa wiadomość o podłożeniu ładunku chemicznego chemicznego, który "rozerwie wszystkich w promieniu stu metrów". - Uciekajcie, to nie są żarty - napisał autor e-maila.

Dyrekcja podjęła decyzję o ewakuacji 50 uczniów oraz 10 pracowników placówki. Na miejsce skierowano strażaków w sile pięciu zastępów (zawodowcy i ochotnicy) oraz policjantów. Wkrótce okazało się, że alarm był fałszywy.

Autor fałszywego alarmu musi liczyć się z odpowiedzialnością karną, gdyż takie działanie jest przestępstwem. Precyzuje to art. 224 § 1. Kodeksu Karnego:

Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe organu administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Dodajmy, że 24 września strażacy z powiatu raciborskiego interweniowali jeszcze przy ul. Wiejskiej w Jankowicach. Zgłoszenie dotyczyło konieczności otwarcia domu, którego lokator nie dawał oznak życia. Strażacy wyważyli drzwi i weszli do lokalu. W środku natrafili na zwłoki mężczyzny. Z uwagi na widoczne plamy opadowe odstąpiono od resuscytacji.