Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Ogródki gastronomiczne za grosze. Będzie ich w mieście więcej?

18.06.2020 13:00 | 4 komentarze | juk

Pojawia się coraz więcej pomysłów, w jaki sposób poprawić sytuację wodzisławskich przedsiębiorców stratnych na pandemii koronawirusa. Jedną z nich ma być obniżenie stawki opłaty za zajęcie pasa drogowego.

Ogródki gastronomiczne za grosze. Będzie ich w mieście więcej?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

WODZISŁAW ŚL. Podczas majowej sesji radni podjęli kilkanaście uchwał. Jedna z nich dotyczyła zmiany ustalenia wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego na terenie miasta. Cel? Wsparcie m.in. gastronomii, która przez pandemię koronawirusa ma ogromne straty. Jeden z radnych uważa jednak, że nie wszyscy przedsiębiorcy będą mogli z ulgi skorzystać.

Z 3 złotych na 10 groszy

Dokument został podjęty ze względu na wprowadzone ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa związane z możliwością prowadzenia przez przedsiębiorców np. działalności gastronomicznej. Od 18 maja, w ramach tzw. odmrażania gospodarki przez rząd, zniesiono ograniczenia związane z prowadzeniem tego rodzaju działalności z zachowaniem określonego reżimu sanitarnego oraz rekomendacją by obsługa klientów odbywała się na wolnym powietrzu. W efekcie wodzisławscy włodarze jednogłośnie przyjęli nową stawkę opłaty za zajęcie pasa drogowego na prawach wyłączności pod działalność gospodarczą. Nowa stawka wynosi 10 groszy (wcześniej było 3 złote) za każdy dzień zajęcia 1mkw. powierzchni pasa drogowego. Nowa opłata wejdzie w życie na zasadach ogólnych dla aktów prawa miejscowego, czyli 14 dni po opublikowaniu uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego. Obowiązywać będzie do końca tego roku.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.