Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Prezydent Kieca żali się, że brakuje pieniędzy w budżecie miasta

08.05.2020 14:38 | 42 komentarze | juk

Prezydent Wodzisławia Śl. skarży się w mediach społecznościowych, że budżet miasta się nie dopina. Brakuje 2 mln zł.

Prezydent Kieca żali się, że brakuje pieniędzy w budżecie miasta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziś (8.05) wodzisławski prezydent Mieczysław Kieca zamieścił w mediach społecznościowych wymowny post. "Mówiłem Wam już o moich obawach dotyczących obecnej sytuacji i naszego miejskiego budżetu. Niestety, doświadczenie w samorządzie pozwoliło mi trafnie przewidzieć skutki trudności, z jakimi się borykamy" zaczął prezydent.

Dodał, że kwietniowy wpływ z tytułu udziału w podatku dochodowym w stosunku do roku 2019 jest o 40 proc. niższy. W 2 mln zł mniej wpłynęło budżetu. "Dużo" skwitował Kieca podkreślając, że jest to strata pochodząca tylko z jednego źródła samorządowych dochodów.

"Taki spadek zaplanowanych w budżecie miasta dochodów to dla nas konieczność przyjrzenia się wszystkim wydatkom. Będziemy musieli z pewnością zmierzyć się z niejedną trudną decyzją. Piszę Wam o tym, byście wiedzieli, jak wygląda bieżąca sytuacja. Nie składamy oczywiście broni, nie poddajemy się. Wierzę, że pokonamy wiele przeciwności i razem, jako wodzisławska wspólnota, przejdziemy przez ten czas" kończy wpis pan prezydent.

Wyliczenia prezydenta Kiecy zamieszczone w mediach społecznościowych.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.