Piątek, 5 marca 2021

imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii

RSS

Patrol

Zboże na krajówce, połamane gałęzie na drogach i odór w centrum Raciborza [RAPORT STRAŻAKÓW]

06.05.2020 11:06 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionej doby (5 maja) strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji pięć razy, interweniując w Chałupkach, Pawłowie, Pietrowicach Wielkich oraz Raciborzu.

Zboże na krajówce, połamane gałęzie na drogach i odór w centrum Raciborza [RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rankiem 5 maja strażacy - tak jak codziennie od czasu wprowadzenia obostrzeń sanitarnych na granicach - udali się do Chałupek, gdzie przeprowdzają pomiar temperatury osób przekraczających granicę.

O godz. 12.36 strażacy interweniowali na ul. Hulczyńskiej w Raciborzu, gdzie na drogę wysypało się ponad pół tony pszenicy. Ziarno zalegało na 300 metrach bieżących drogi. Strażacy zawodowi oraz ochotnicy uprzątnęli jezdnię. Ustalono, że pszenica wysypała się z ciężarowego mercedesa, którym przewożono łącznie 15 ton ziarna.

Kolejne interwencje odnotowano na ulicach Raciborskiej w Pietrowicach Wielkich (13.12) oraz Nowej w Pawłowie (godz. 13.14). Działania strażaków-ochotników polegały na usunięciu z jezdni gałęzi, które znalazły się tam wskutek silnego wiatru.

5 maja strażacy po raz ostatni wyjechali do akcji o godz. 20.01. Zgłoszenie dotyczyło konieczności otwarcia lokalu przy ul. Piwnej w Raciborzu. Pochodziło ono od sąsiadów, którzy od dłuższego czasu nie widzieli lokatora jednego z mieszkań. Zamknięte mieszkanie było również źródłem odoru. Przybyli na miejsce strażacy postanowili dostać się do środka przez otwarte okno. W międzyczasie pojawił się członek rodziny lokatora, który poinformował strażaków, że osoby ze zgłoszenia nie ma w mieszkaniu. Po otwarciu lokalu okazało się, że źródłem odoru jest ogromna ilość śmieci.