Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zboże na krajówce, połamane gałęzie na drogach i odór w centrum Raciborza [RAPORT STRAŻAKÓW]

Podczas minionej doby (5 maja) strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji pięć razy, interweniując w Chałupkach, Pawłowie, Pietrowicach Wielkich oraz Raciborzu.

Zboże na krajówce, połamane gałęzie na drogach i odór w centrum Raciborza [RAPORT STRAŻAKÓW]

Rankiem 5 maja strażacy - tak jak codziennie od czasu wprowadzenia obostrzeń sanitarnych na granicach - udali się do Chałupek, gdzie przeprowdzają pomiar temperatury osób przekraczających granicę.

O godz. 12.36 strażacy interweniowali na ul. Hulczyńskiej w Raciborzu, gdzie na drogę wysypało się ponad pół tony pszenicy. Ziarno zalegało na 300 metrach bieżących drogi. Strażacy zawodowi oraz ochotnicy uprzątnęli jezdnię. Ustalono, że pszenica wysypała się z ciężarowego mercedesa, którym przewożono łącznie 15 ton ziarna.

Kolejne interwencje odnotowano na ulicach Raciborskiej w Pietrowicach Wielkich (13.12) oraz Nowej w Pawłowie (godz. 13.14). Działania strażaków-ochotników polegały na usunięciu z jezdni gałęzi, które znalazły się tam wskutek silnego wiatru.

5 maja strażacy po raz ostatni wyjechali do akcji o godz. 20.01. Zgłoszenie dotyczyło konieczności otwarcia lokalu przy ul. Piwnej w Raciborzu. Pochodziło ono od sąsiadów, którzy od dłuższego czasu nie widzieli lokatora jednego z mieszkań. Zamknięte mieszkanie było również źródłem odoru. Przybyli na miejsce strażacy postanowili dostać się do środka przez otwarte okno. W międzyczasie pojawił się członek rodziny lokatora, który poinformował strażaków, że osoby ze zgłoszenia nie ma w mieszkaniu. Po otwarciu lokalu okazało się, że źródłem odoru jest ogromna ilość śmieci.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].