Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Patrol

Plaga pożarów czyli pracowity weekend strażaków z powiatu raciborskiego

27.04.2020 09:56 | 0 komentarzy | żet

Pożar domu, pożary traw, pożar samochodu - to nie był spokojny weekend.

Plaga pożarów czyli pracowity weekend strażaków z powiatu raciborskiego
Fot. OSP Rzuchów/Facebook
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W dniach 24-26 kwietnia strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji dziesięć razy. Cztery interwencje polegały na gaszeniu pożarów traw. Takie działania podjęto w Rudzie (24 kwietnia, godz. 16.39, rejon ul. Odrzańskiej), Rzuchowie (25 i 26 kwietnia, rejon ul. Rybnickiej) oraz Pietrowicach Wielkich (25 kwietnia, godz. 17.38, rejon ul. 1 Maja). We wszystkich przypadkach prawdopodobnie doszło do podpalenia. Szczególnie niebezpiecznie było w Rzuchowie, gdzie pożar suchej trawy omal nie rozprzestrzenił się na pobliski las.

Ponadto 24 kwietnia strażacy udali się na ul. Zamkową w Tworkowie, gdzie prawdopodobnie z powodu nieszczelności przewodu kominowego doszło do pożaru poddasza. W trakcie akcji gaśniczej strażacy rozebrali część konstrukcji dachowej, ewakuowali część mienia, użyli kamery termowizyjnej oraz detektora niebezpiecznych substancji. Pożar ugaszono, wartość strat materialnych oszacowano wstępnie na kwotę 40 tys. zł, wartość uratowanego mienia to około 80 tys. zł. Nikt nie ucierpiał.

Również 24 kwietnia strażacy ugasili pożar volvo v50 na placu Mostowym w Raciborzu. Prawdopodobnie przyczyną zaprószenia ognia była awaria samochodu. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 5 tys. zł, natomiast wartość uratowanego mienia na kwotę 15 tys. zł. Tego dnia strażacy-ochotnicy z Rzuchowa zostali poproszeni przez policję o oświetlenie terenu przy ulicy Pstrązkiej (godz. 21.17).

25 kwietnia o godz. 13.18 strażacy udali się na ul. Bosacką w Raciborzu, gdzie w jednym z obiektów uruchomił się alarm pożarowy (alarm okazał się fałszywy). O godz. 13.30 zastep ochotników usunął drzewo powalone na ścieżkę rowerową przy ul. Zamkowej w Raciborzu.

W poniedziałek 27 kwietnia strażacy dwukrotnie interweniowali już na ul. Tartacznej w Kuźni Raciborskiej, gdzie usuwali plamę substancji ropopochodnej z jezdni oraz gasili pożar samochodu osobowego.

Niezależnie od wymienionych działań, strażacy każdego dnia prowadzą również kontrole sanitarne na przejściu granicznym w Chałupkach.