Piątek, 5 czerwca 2020

imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira

RSS

Wójt Utracki: zorganizowanie bezpiecznych wyborów jest dziś niemożliwe

05.04.2020 13:00 | 4 komentarze | mad

5 lutego marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła, że wybory prezydenckie w Polsce odbędą się 10 maja. Zaplanowany termin stał się jednak tematem szerokiej dyskusji, czy aby na pewno w dobie koronawirusa wybory powinny odbyć się w tym terminie. Co na ten temat sądzi wójt Krzyżanowic Grzegorz Utracki?

Wójt Utracki: zorganizowanie bezpiecznych wyborów jest dziś niemożliwe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wójt Utracki (na zdj.) podkreśla, że urząd zgodnie z prawem realizuje nałożone na niego obowiązki. Dostrzega jednak, że w obecnej chwili organizacja wyborów w zaplanowanym terminie jest niemożliwe.

Jako urząd realizujemy nasze obowiązki. Jednak w aktualnych warunkach, wobec kolejnych obostrzeń i restrykcji dla urzędów, dla naszych mieszkańców ze strony rządu w poruszaniu się, gromadzeniu oraz w związku z realnym zagrożeniem ogłaszanym przez media, lekarzy oraz Ministra Zdrowia aktualnie realizacja naszych obowiązków związanych z organizacją wyborów, szkoleniem komisji oraz dobre i bezpieczne zorganizowanie wyborów w naszych lokalach wyborczych jest dziś niemożliwe do przeprowadzenia – mówi wójt Krzyżanowic Grzegorz Utracki.

Wkrótce zaprezentujemy stanowiska kolejnych włodarzy poszczególnych gmin powiatu raciborskiego.


Czytaj również: Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.