Sobota, 8 sierpnia 2020

imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

RSS

Nowiny Raciborskie piszą o granicy, co zabrała chleb

31.03.2020 09:58 | 0 komentarzy | ma.w

Setki polskich pracowników czeskich firm z przygranicznych miejscowości z dnia na dzień zostało zablokowanych w dostępie do swego miejsca pracy. Blokada granic doskwiera też rolnikom, którzy mówią o stratach idących w setki tysięcy złotych. Tyle kosztuje ich walka państwa z koronawirusem.

Nowiny Raciborskie piszą o granicy, co zabrała chleb
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W numerze m.in.

 • Zdalne nauczanie daje wszystkim w kość. Jak wygląda wirtualna edukacja w mieście i powiecie?
 • Odwagi politycy! - apeluje Arkadiusz Gruchot, komentując ruchy samorządów i plany rządu w ratowaniu gospodarki lokalnej i krajowej.
 • Nadzwyczajna pomoc zwyczajnych ludzi czyli jak można wesprzeć szpital zakaźny w Raciborzu.
 • Wesela nie będzie - Katarzyna Gruchot sprawdziła co robią pary, które od wielu miesięcy czekają na swoją wymarzoną ceremonię i imprezę.
 • Święta bez święconki - przewodnik dla katolików praktykujących w warunkach kryzysowych.
 • Ksiądz Łukasz pisze o wiernych, którzy się rozpłakali kiedy Kościół ogłosił, że świątynie muszą być puste.
 • Wiceprezydent Michał Fita przygotował pakiet antykryzysowy dla raciborskich przedsiębiorców. Jak zostały odebrane jego propozycje?
 • Żegnamy Marię Kowalczyk ikonę raciborskiego krawiectwa.
 • Ogrodnik Kazik poleca sadzenie drzewek owocowych i ma skuteczny sposób na nornice.
 • Spór w szkole: księgowa toczy go z dyrektorem. Przypadek z Zawady Książęcej.
 • Spacer po wyludnionym Raciborzu. Wojciech Żołneczko udokumentował go fotograficznie.

Drodzy Czytelnicy, ostatnie dni to wyjątkowo trudny czas - rozlewająca się po Polsce i świecie epidemia koronawirusa już radykalnie zmieniła nasze życie. Wydaje się, że również przez najbliższe tygodnie, a może nawet miesiące, wysiłki będą koncentrować się na tym, aby chronić zdrowie naszych bliskich. Nie wiemy dziś ani my, ani nikt, kiedy nasze życie wróci do pełnej normalności.

Chcemy jednak Państwa zapewnić, że w tym trudnym czasie - my dziennikarze Nowin Raciborskich i portalu internetowego www.nowiny.pl cały czas będziemy przygotowywać dla Państwa jak najlepsze, sprawdzone i rzetelne informacje. Bo w naszym rozumieniu dziennikarstwo to nie tylko zawód, to - szczególnie w tak trudnych momentach - również służba społeczeństwu. Zrobimy wszystko, abyście byli jak najlepiej poinformowani o wszystkim, co się dzieje i co jest ważne. Nie tylko zresztą w kwestii epidemii, ale również wszystkich pozostałych spraw, które przecież muszą się toczyć swoim torem.

Nowiny Raciborskie są i będą dostępne we wszystkich otwartych kioskach, sklepach i innych punktach sprzedaży. Możecie je kupić, jak zawsze i otrzymacie w nich najlepsze bieżące informacje na temat postępów epidemii, tego, jak się chronić, na co zwracać uwagę. Wszystko, co jest istotne i ważne. Jeśli ze względów bezpieczeństwa nie wychodzicie z domu, poproście rodzinę, sąsiadów, znajomych, aby to oni kupili i dostarczyli wam gazetę do drzwi.

Jeśli ktoś nie ma takiej możliwości, wprowadzamy również możliwość kupna elektronicznej wersji gazety przez naszą stronę internetową. E-Gazetę znajdziecie na naszym portalu www.nowiny.pl. Będziecie mogli przeczytać i obejrzeć na komputerze, laptopie czy tablecie dokładnie taką samą gazetę, jak czytelnicy, którzy pójdą do kiosku i kupią papierową gazetę.

Zachęcamy również do stałego śledzenia naszego portalu www.nowiny.pl gdzie na bieżąco aktualizujemy i podajemy najnowsze, najważniejsze informacje z naszego regionu. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek uwagi, pomysły czy potrzeby, co jeszcze możemy zrobić, aby informować Was lepiej, prosimy o sygnał - piszcie na nr@nowiny.pl lub portal@nowiny.pl

Bądźmy solidarni, bądźmy życzliwi, bądźmy razem. Tylko w ten sposób przetrwamy razem ten trudny czas, a nasza wspólnota stanie się jeszcze silniejsza.

Ludzie:

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent Raciborza