Piątek, 29 maja 2020

imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

RSS

Nie żyje kolejny mieszkaniec Śląska zakażony koronawirusem

29.03.2020 20:43 | 0 komentarzy | ż

Zmarł 72-letni mieszkaniec gminy Bestwina. Urząd Wojewódzki w Katowicach informuje również o kolejnych 8 przypadkach zakażenia koronawirusem.

Nie żyje kolejny mieszkaniec Śląska zakażony koronawirusem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Powikłania spowodowane koronawirusem były przyczyną śmierci 72-letniego mieszkańca gminy Bestwina. Mężczyzna miał kontakt z osobą z najbliższego otoczenia, która wróciła z zagranicy. Przebywał na kwarantannie domowej, a gdy nagle pogorszył się jego stan, został przetransportowany do szpitala zakaźnego w Tychach. Tam zmarł z powodu zatrzymania krążenia. Jak ocenił szpitalny zespół do spraw zgonu złożony z lekarzy - specjalistów tyskiej placówki, do zatrzymania krążenia przyczynił się Covid-19.

Mamy też w naszym województwie nowe przypadki zakażenia. Inspektorzy sanitarni ustalają transmisję zakażenia starszego mężczyzny z powiatu bielskiego. Mieszkaniec w dobrym stanie jest w izolacji domowej.

Pod nadzorem sanepidu był mężczyzna, u którego wystąpiły objawy koronawirusa. Trwa ustalanie źródła zakażenia tego mieszkańca powiatu cieszyńskiego.

Dodatnie okazały się próbki pobrane od mężczyzny w sile wieku z powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Jak się okazało, mieszkaniec miał kontakt z osobą, która wróciła z Hiszpanii.

Poprzez kontakt z osobą chorą zakaził się mieszkaniec w sile wieku z powiatu lublinieckiego.

W dobrym stanie jest kobieta w sile wieku z powiatu cieszyńskiego<Cieszyn>. Mieszkanka zakaziła się w miejscu pracy i przebywała w kwarantannie, gdy pojawiły się objawy Covid-19.

Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia wiekowego mężczyzny z powiatu zawierciańskiego. Na razie chory pozostaje w domu.

W swoim domu przebywa także starsza kobieta z powiatu myszkowskiego, u której wystąpiły objawy zakażenia.

W dobrym stanie, w izolacji domowej, jest młoda kobieta także z powiatu zawierciańskiego. Sanepid ustala transmisję zakażenia.

W naszym województwie hospitalizowane są w sumie 142 osoby, pod nadzorem sanitarnym jest 7 121 osób, a w kwarantannie - 13 295. Na godz. 8.00 WSSE w Katowicach wykonała 3 187 badań pobranych próbek. Łącznie w województwie śląskim odnotowano 195 przypadków zakażenia koronawirusem.

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, oprac. ż, fot. freepik - pl.freepik.com


Zobacz również: