Wtorek, 2 czerwca 2020

imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

RSS

Patrol

Tlenek węgla w Lubomi - dokładnie jak rok temu

02.03.2020 10:19 | 0 komentarzy | ska

Do niezwykłego zbiegu okoliczności doszło w domu przy ul. Mickiewicza w Lubomi. W nocy z piątku na sobotę 29 lutego mieszkańców zaalarmowała czujka tlenku węgla. Co ciekawe, dokładnie rok wcześniej z końcem lutego 2019r. w tym samym budynku doszło do podobnego zdarzenia. 

Tlenek węgla w Lubomi - dokładnie jak rok temu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tlenek węgla w Lubomi - dokładnie jak rok temu

W nocy 29 lutego strażacy z Wodzisławia pojechali do Lubomi, gdzie alarm wszczął czujnik tlenku węgla. Po sprawdzeniu stężenia w mieszkaniu miernik strażaków wskazał 40 ppm tlenku węgla przy zamkniętych oknach. To niewiele, ale wskazuje na obecność niebezpiecznego gazu. Strażacy wskazali nieszczelność kominową i niesprawny piec jako potencjalne źródło pojawienia się czadu. Na szczęście tym razem nikt nie został poszkodowany. Zakazano użytkowania pieca do momentu uzyskania decyzji kominiarskiej. 

Co ciekawe strażacy wskazują, że dokładnie rok wcześniej z końcem lutego doszło do analogicznego zdarzenia w tym samym budynku. Wtedy jednak jeden z lokatorów trafił do szpitala po zatruciu tlenkiem węgla. Mieszkańcy po tym zdarzeniu wymienili piec i zaopatrzyli się w czujnik, jednak prawdopodobnie nieszczelności kominowe mogą być przyczyną cofania się spalin do mieszkania.