Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Studia magisterskie, inżynierskie i licencjackie bliżej niż myślisz!

28.02.2020 14:39 | 0 komentarzy | MK

Studia + praktyka? To możliwe! Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu to nowoczesna uczelnia, która oferuje studia magisterskie, inżynierskie oraz licencjackie. Atrakcyjne kierunki nauczania oraz zwiększony nacisk na współpracę z biznesem i ważnymi instytucjami, sprawiają, że PWSZ w Raciborzu staje się ważnym miejscem kształcącym przyszłych pracowników w regionie oraz  pozwalającym zdobyć nowe umiejętności wszystkim tym, którzy pragną podnieść swoje kwalifikacje. 

Studia magisterskie, inżynierskie i licencjackie bliżej niż myślisz!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oferta PWSZ w Raciborzu

Oferujemy studia stacjonarne (bezpłatne) oraz niestacjonarne. Dostosowujemy plany zajęć tak, aby była możliwość łączenia pracy zawodowej i studiów. To atrakcyjna propozycja dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje lub zmienić wykonywany zawód. Absolwenci otrzymają dyplom magistra licencjata lub inżyniera. Kandydatom oferujemy wybór spośród dwunastu kierunków studiów: magisterskich – Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (studia jednolite) NOWOŚĆ, inżynierskich -Architektura, Automatyka i Robotyka, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji NOWOŚĆ, licencjackich:  Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, Pedagogika, Bezpieczeństwo Państwa, Filologia (angielska, germańska, czeska, a także języki obce od postaw: angielski i niemiecki), Administracja, Wychowanie Fizyczne, Turystyka i Rekreacja, Pielęgniarstwo. Programy i plany studiów są modyfikowane pod kątem potrzeb rynku pracy. Przewidują zajęcia laboratoryjne, warsztatowe, obozy sportowe, kierunkowe praktyki zawodowe i zajęcia praktyczne. Dzięki temu wiedza teoretyczna zostaje wzbogacona o umiejętności i kompetencje praktyczne, bo to właśnie one są dziś szczególnie poszukiwane i cenione. PWSZ w Raciborzu uczestniczy również w Programie Erasmus+, który umożliwia (i dofinansowuje) wyjazdy studentów na zagraniczne studia i praktyki. W ramach programu studenci mogą studiować m.in. w wielu różnych krajach Unii Europejskiej, a także w Albanii oraz w Bośni i Hercegowinie. Raciborska Uczelnia jest przyjazna osobom niepełnosprawnym, dba o techniczne udogodnienia, a także stosuje technologie, ułatwiające dotarcie do wszelkiej informacji. Pełnomocnik Rektora do spraw Osób Niepełnosprawnych i jego asystenci zapewniają pomoc w codziennym życiu studenckim. Kampus uczelni składa się z kompleksu budynków dydaktycznych, w których znajdują się dobrze wyposażone sale, pracownie komputerowe i techniczne. Oprócz tego, studenci korzystają z pływalni, sal gimnastycznych oraz stadionu. Na terenie Uczelni funkcjonuje również doskonale wyposażona biblioteka naukowa, czytelnie, Ośrodek Informacji Naukowej i nowoczesne bazy danych. Dla studiujących daleko od miejsca zamieszkania do dyspozycji jest Dom Studenta, z komfortowo urządzonymi pokojami jedno-, dwu- i trzyosobowymi. Ukończenie studiów w dobrej uczelni to inwestycja na całe życie. Wybór odpowiedniej ścieżki kariery zawodowej daje możliwość zdobycia ciekawego i pasjonującego zawodu.

Jak się rekrutować?

Wybierz najlepszy dla siebie kierunek studiów. Szczegółowe informacje o każdym z nich znajdziesz na stronie internetowej www.pwszrac.pl. Zarejestruj się w Systemie Internetowej Rekrutacji (link do rejestracji znajduje się na stronie internetowej Uczelni w zakładce REKRUTACJA). Warto zwrócić uwagę, że na kierunku Architektura obowiązuje (oprócz rankingu świadectw dojrzałości) egzamin z uzdolnień plastycznych. Po otrzymaniu informacji o przyjęciu na studia należy zgłosić się z kompletem wymaganych dokumentów do Punktu Rekrutacji w terminie zgodnym z harmonogramem podanym na stronie PWSZ w Raciborzu.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat oferty i warunków studiów na stronie internetowej uczelni: www.pwszrac.pl

Oferta PWSZ w Raciborzu:

Studia magisterskie - po ukończeniu otrzymasz tytuł magistra

- Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (studia jednolite) NOWOŚĆ

Kierunki inżynierskie – po ukończeniu otrzymasz tytuł inżyniera lub inżyniera architekta i możliwość podjęcia magisterskich studiów uzupełniających:

- architektura
- automatyka i robotyka
- zarządzanie i inżynieria produkcji NOWOŚĆ

Kierunki licencjackie – po ukończeniu otrzymasz tytuł licencjata i możliwość podjęcia magisterskich studiów uzupełniających:

- filologia (angielska, germańska i czeska)
- języki obce od podstaw (angielski, niemiecki)
- pedagogika
- wychowanie fizyczne
- turystyka i rekreacja edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych
- bezpieczeństwo państwa (specjalności bezpieczeństwo społeczno-ekonomiczne, bezpieczeństwo polityczno-militarne, bezpieczeństwo publiczne)
- administracja (specjalności: administracja publiczna, administracja gospodarcza)
- pielęgniarstwo

dr hab. inż. arch. Ewa Stachura
JM 
Rektor PWSZ w Raciborzu

Nastawiamy się na wykształcenie studenta orientującego się: jak działają instytucje, administracja na szczeblu lokalnym i regionalnym; posługującego się językami, rozumiejącego zjawiska zachodzące w świecie; który jest w stanie wejść na taki poziom profesjonalizmu infrastruktury społecznej, że będzie mógł być klientem „Lifelong Learning” i budować swoje kompetencje według indywidualnej ścieżki. Chodzi o jego generalne kompetencje, by wejść we wspomnianą wcześniej infrastrukturę. Pracodawcy werbalizują podobną potrzebę. Pracownik musi dziś umieć pytać, chcieć się rozwijać, zaangażować, umieć coś dołożyć. Poszerzenie formuły wykonywania zawodu to jest właśnie punkt wyjścia dla dobrego kształcenia praktycznego. Upraktycznienie otwiera nam ścieżkę do zbliżenia się do realiów funkcjonowania przedsiębiorstw, instytucji, które student ma szansę zaobserwować na dwa sposoby – w praktykach albo korzystając z wiedzy praktyków zaangażowanych w proces dydaktyczny w naszej uczelni.

PWSZ w Raciborzu
ul. Słowackiego 55
47-400 Racibórz
tel. 32 415 50 20
www.pwszrac.pl

fot. Wojciech Kowalczyk/Katarzyna Kubik/Mariola Krause

Pobierz prezentację w pdf >>> PWSZ_prezentacja uczelni.pdf

Prezentacja jest publikowana w ramach drugiego społecznego projektu medialnego na rynku pracy i edukacji, w aż 6 produktach reklamowych w unikatowym pakiecie przygotowanym przez Wydawnictwo Nowiny - wydawcę Nowin Raciborskich, Nowin Wodzisławskich, Magazynu Rybnickiego, portalu Nowiny.pl i serwisu Praca.nowiny.pl

Jesteś pracodawcą lub zarządzasz placówką edukacyjną? Chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie?

Skontaktuj się z nami już dziś i zamów prezentację. Napisz na: reklama@nowiny.pl 

Zobacz również szczegóły tutaj: https://www.nowiny.pl/161538-jestes-pracodawca-lub-zarzadzasz-placowka-edukacyjna-mamy-projekt-dla-twojej-firmy.html

Tekst sponsorowany