Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Patrol

Strażacy usunęli skutki wichury [AKTUALIZACJA]

24.02.2020 09:14 | 0 komentarzy | żet
Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 09:33

TEKST AKTUALIZOWANY

Silny wiatr powalił drzewa i połamał potężne konary w miejscowościach Babice, Jastrzębie, Nędza, Maków, Pietrowice Wielkie oraz Tworków.

Strażacy usunęli skutki wichury [AKTUALIZACJA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszą interwencję związaną z usuwaniem skutków wichury raciborscy strażacy odnotowali w sobotę 22 lutego o godz. 15.46. Zastęp miejscowej OSP usunął gałąź, która zwisała nad jezdnią ulicy Spółdzielczej w Makowie.

Kolejne zgłoszenia wpłynęły w niedzielę 23 lutego. O godz. 22.41 strażacy usunęli dwa drzewa powalone na jezdnię ulicy Dworcowej w Tworkowie. Następnie strażacy usunęli drzewo, które tarasowało przejazd ulicą Bończyka w Pietrowicach Wielkich oraz konary powalone na ulicę Rudzką w Babicach i Gliwicką w Nędzy.

Rankiem 24 lutego strażacy udali się na ulicę Raciborską w Jastrzębiu, aby usunąć powalony na jezdnię konar. O godz. 8.55 zabezpieczyli fragment uszkodzonego dachu przy placu Jagiełły w Raciborzu. Wartość strat materialnych w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 1 tys. zł. Ostatnią interwencje związaną z wichurą odnotowano przy ul. Konarskiego w Nędzy, gdzie powalone przez wiatr drzewo zerwało linię energetyczną. Pracownicy pogotowia energetycznego wyłączyli napięcie w sieci, a strażacy usunęli drzewo. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 500 zł.


Oprócz wymienionych interwencji strażacy zostali skierowani do szeregu innych zdarzeń, m.in. pożarów, kolizji, alarmu pożarowego. Szczegóły: