środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

WAŻNE:

Ciężarówki jeżdżące przez Buków pod lupą Policji i Inspekcji Transportu Drogowego

10.02.2020 07:00 | 4 komentarze | art

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o fatalnym stanie nawierzchni DW 936 w Bukowie, zanieczyszczanej przez ciężarówki wyjeżdżające z zakładu odzysku węgla Gwarex. Droga notorycznie jest pokryta śliską mazią. Służby nasiliły w tym miejscu kontrole.

Ciężarówki jeżdżące przez Buków pod lupą Policji i Inspekcji Transportu Drogowego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inspektorzy sypnęli mandatami

Dopiero teraz na nasze pytania odpowiedziało ITD. Ta zapewnia, że inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach, wspólnie z funkcjonariuszami Policji, prowadzą skuteczne kontrole kierowców pojazdów poruszających się drogą wojewódzką nr 936 i ulicą Główną w Bukowie, pod kątem zanieczyszczania dróg oraz naruszania przepisów o przewozie ładunków sypkich. – Jak dotąd w toku prowadzonych czynności w pobliżu zakładu, z którego wyjeżdżają pojazdy zanieczyszczające drogę, kierowców ukarano mandatami karnymi za naruszenie przepisów o przewozie ładunków sypkich oraz za zanieczyszczanie tejże drogi. Po tego typu działaniach każdy następny pojazd przyjeżdżający do zakładu ma już odpowiednio zabezpieczony ładunek, a działania inspektorów transportów drogowego ograniczają się jedynie do pilnowania, czy pojazdy wyjeżdżające z terenu zakładu nie zanieczyszczają drogi – informuje Alina Głośny, naczelnik Wydziału Inspekcji WITD w Katowicach. Jak dodaje, w pierwszym dniu działań inspektorów, po nałożeniu przez nich wspomnianych mandatów, na miejscu pojawił się pojazd specjalistyczny, tzw. zamiatarka, która czyściła drogę.

Poprawa na chwilę?

– W tym czasie żaden pojazd nie wyjechał już z terenu zakładu na drogę publiczną. W kolejnych dniach prowadzonych czynności wyjeżdżające z terenu zakładu pojazdy były umyte. Dodatkowo droga była na bieżąco oczyszczana przez pojazd specjalistyczny. W tych dniach został nałożony już tylko jeden mandat na kierowcę naruszającego przepisy o przewozie ładunków sypkich, a działania inspektorów i policjantów ponownie ograniczyły się tylko do pilnowania, czy wszyscy kierowcy sumiennie czyszczą pojazdy, oraz czy zabezpieczają w odpowiedni sposób przewożone ładunki sypkie – zaznacza Alina Głośny.