Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Tak dzięki pieniądzom z unii zmienił się raciborski Gastronomik

03.02.2020 10:37 | 0 komentarzy | ż

W pracach budowlanych pomogli nauczyciele oraz uczniowie.

Tak dzięki pieniądzom z unii zmienił się raciborski Gastronomik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

31 stycznia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu odbyło się uroczyste oddanie do użytku parteru Gastronomika wraz z nowymi salami do nauki języków obcych.

Inwestycja była realizowana przez firmę zewnętrzną. Jednak duży wkład w jej powodzenie mieli uczniowie szkoły (technicy budownictwa), którzy wraz z opiekunami Pawłem Ładakiem i Dariuszem Zuzokiem wykonali wiele prac. Pozwoliło to obniżyć koszt inwestycji.

Symboliczną wstęgę do nowych pracowni przecięli starosta Grzegorz Swoboda, wicestarosta Marek Kurpis, była wicedyrektor szkoły Bożena Chudzińska-Latach oraz dyrektor CKZiU nr 1 Jacek Kąsek. W uroczystości uczestniczyli także skarbnik powiatu Roman Nowak, kierownik referatu inwestycji  Roman Peikert, przedstawiciel wykonawcy Jacek Muzyk, a także dyrektorzy raciborskich szkół średnich, nauczyciele i uczniowie.

Przypomnijmy, że w ramach projektów unijnych "Nowoczesne pracownie do nauki zawodu w Powiecie Raciborskim" i "Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu" utworzono nowe pracownie do nauki zawodu m.in. chemiczną i gastronomiczne w budynku Budowlanki. Stara pracownie z Gastronomika (chemiczna i gastronomiczna) zostały zaadaptowane na sale językowe.  W ramach inwestycji wykonano remont korytarza i sal lekcyjnych - wymieniono drzwi, odnowiono instalację elektryczną, zamontowano oświetlenie LED. Sale lekcyjne zostały umeblowane i wyposażone w sprzęt multimedialny.

źródło: CKZiU nr 1 w Raciborzu, oprac. ż