Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Patrol

Zderzenie czterech samochodów w Babicach

28.01.2020 09:20 | 0 komentarzy | żet
Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 09:53

TEKST AKTUALIZOWANY

Samochodami podróżowało łącznie sześć osób, jedna z nich wymagała pomocy ratowników medycznych.

Zderzenie czterech samochodów w Babicach
Następstwem kolizji były utrudnienia w ruchu drogowym. Początkowo droga wojewódzka była zablokowana, następnie ruch prowadzony był wahadłowo.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 27 stycznia około godz. 14.25 na ul. Rudzkiej w Babicach. Zderzyły się tam dwa volkswageny, mazda oraz skoda, którymi podróżowało sześć osób. Jedna osoba - 29-letnia kobieta - wymagała pomocy ratowników medycznych. Ostatecznie okazało się, że nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Oprócz policjantów i ratowników medycznych na miejscu interweniowali również strażacy w sile pięciu zastępów (zawodowcy i ochotnicy), którzy odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach, zakręcili instalację LPG w jednym z samochodów, uprzątnęli jezdnię, a także przesunęli samochody na pobocze.

Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 25 tys. zł.

Policjanci ustalili, że winę za spowodowanie kolizji drogowej ponosi kierujący skodą fabią 35-latek. Mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w następstwie czego uszkodzone zostały samochody volkswagen polo (kierowany przez 29-latkę), volkswagen golf (kierowany przez 40-latkę) oraz mazda (kierowana przez 19-latka). Kierowca skody został ukarany mandatem.

Tego dnia strażacy z powiatu raciborskiego interweniowali jeszcze w związku z: