Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Patrol

Fatalny weekend na drogach powiatu raciborskiego

27.01.2020 09:25 | 0 komentarzy | żet

W następstwie czterech kolizji uszkodzeniu uległo siedem samochodów. Jedna osoba trafiła do szpitala. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 130 tys. zł.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mleko się rozlało...

W piątek 24 stycznia w Zawadzie Książęcej doszło do kolizji cysterny. Kierujący ciężarówką 37-latek nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni. Ładunek - 10 tys. litrów mleka - wyciekł na pole. Mężczyzna nie odniósł obrażeń. Policjanci ukarali go mandatem karnym. Wartość strat w zdarzeniu oszacowano na kwotę 100 tys. zł. Więcej informacji i zdjęcia: Cysterna wypadła z drogi. Na pole wylało się dziesięć tysięcy litrów mleka.

Potrójna kolizja w Rudach, szarża na Brzeskiej 

W sobotę 25 stycznia na drogach powiatu raciborskiego doszło do kolejnych zdarzeń drogowych. O godz. 7.13 w Kolonii Renerowskiej doszło do kolizji drogowej z udziałem trzech pojazdów - skody fabii, opla corsy oraz skody fabii. Obyło się bez osób poszkodowanych. Straty materialne oszacowano na kwotę 10 tys. zł.

Policjanci ustalili, że kierująca oplem 48-latka nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył kierującego skodą fabią 22-latka. Z kolei 22-latek popełnił to samo wykroczenie i najechał na tył poprzedzającej go skody fabii, którą kierowała 42-laka. Sprawcy kolizji zostali ukarani mandatami.

Kolizja trzech samochodów w Kolonii Renerowej (fot. OSP Rudy)

Tego samego dnia o godz. 21.53 na ul. Brzeskiej w Raciborzu w poślizg wpadł kierujący citroenem c3 22-latek. Mężczyzna nie odniósł obrażeń. Policjanci ukarali go mandatem karnym za niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 10 tys. zł.

Rudy raz jeszcze

Kolejne groźne zdarzenie drogowe to niedziela 26 stycznia i ulica Rogera w Rudach (godz. 16.58). Doszło tam do czołowego zderzenia volkswagena golfa i skody fabii. Samochodami podróżowało łącznie pięciu podróżnych. Do szpitala trafiła 59-letnia kobieta. Okazało się, że nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Czołowe zderzenie volkswagena i skody na skrzyżowaniu DW 919 oraz DW 425 w Rudach (fot. OSP Rudy)

Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 10 tys. zł. Policjanci ustalili, że winę za spowodowanie kolizji ponosi 33-letni kierowca volkswagena, który nie ustąpił pierwszeństwa kierującej skodą 42-latce. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Poniedziałek i znowu Brzeska...

Dodajmy, że rankiem 27 stycznia z jezdni ulicy Brzeskiej w Raciborzu wypadł opel corsa (godz. 4.58). Ratownicy udzielili pomocy kierującej samochodem 21-latce. Wartość strat materialnych w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 3 tys. zł.

Na miejscu wszystkich zdarzeń drogowych interweniowali strażacy z powiatu raciborskiego - zawodowcy oraz ochotnicy - którzy zaopatrywali uczestników kolizji, odłączali akumulatory w rozbitych pojazdach, neutralizowali wycieki płynów eksploatacyjnych oraz usuwali z jezdni resztki rozbitych pojazdów.


O pozostałych weekendowych interwencjach strażaków z powiatu raciborskiego przeczytasz tutaj: Trzy pożary, tlenek węgla, alarm na Starowiejskiej [RAPORT STRAŻAKÓW].