Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Prawo jazdy w telefonie? Minister cyfryzacji szuka sposobu

15.01.2020 13:52 | 0 komentarzy | ska

Cyfrowe prawo jazdy? To jeden z projektów Ministerstwa Cyfryzacji. Dla wygody kierowców, nie trzeba będzie wozić ze sobą plastikowego dokumentu. Wystarczy elektroniczna wersja na smartfonie. 

Prawo jazdy w telefonie? Minister cyfryzacji szuka sposobu
Minister Marek Zagórski chciałby cyfrowej wersji prawa jazdy. Fot. Ministerstwo Cyfryzacji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prawo jazdy w telefonie? Minister cyfryzacji szuka sposobu

Czy w tym roku doczekamy się sytuacji, w której nie będziemy musieli mieć przy sobie prawa jazdy podczas kontroli drogowej? Ministerstwo Cyfryzacji pracuje nad takim rozwiązaniem. Do tej pory za brak dokumentu groził mandat 50 zł. Alternatywą jest zmiana przepisów, dzięki czemu prawo jazdy w formie elektronicznej każdy z kierowców mógłby mieć na swoim smartfonie. To kolejny krok, po wprowadzeniu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. 

W Ministerstwie Cyfryzacji trwają prace nad zmianą przepisów dotyczących konieczności wożenia ze sobą prawa jazdy. Według zapowiedzi ministra Marka Zagórskiego, kierowcy będą mogli mieć przy sobie elektroniczną wersję dokumentu. - Prawo jazdy w wersji plastiowej jest wymagane w krajach europejskich, dlatego nie zamierzamy go likwidować - wyjaśnił na antenie Programu 3 Polskiego Radia Minister Cyfryzacji. Prace nad cyfrowym prawem jazdy trwają.