Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Patrol

Pijany kierowca do policjantów z Raciborza: Dwie stówy i zapominamy o sprawie

09.12.2019 11:58 | 0 komentarzy | żet

W ręce policjantów z raciborskiej drogówki wpadł mieszkaniec powiatu głubczyckiego. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz próbę przekupstwa funkcjonariuszy Policji.

Pijany kierowca do policjantów z Raciborza: Dwie stówy i zapominamy o sprawie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 6 grudnia o godz. 17.50 na ul. Starowiejskiej w Raciborzu. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego audi. Tor jazdy pojazdu wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Przypuszczania mundurowych okazały się trafione. Badanie alkomatem wykazało u 49-letniego mieszkańca powiatu głubczyckiego ponad dwa promile alkoholu.

- Ponadto mężczyzna, siedząc już w radiowozie, zaproponował policjantom w zamian za "zapomnienie" o całej sytuacji 200 złotych. Mundurowi poinformowali go, że próba przekupienia policjanta to przestępstwo, ten jednak zignorował ich ostrzeżenia i w dalszym ciągu próbował wręczyć im pieniądze - informuje kom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

49-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości oraz próbę wręczenia policjantom łapówki.

- Teraz mężczyźnie za próbę przekupstwa policjantów z raciborskiej drogówki grozi nawet dziesięcioletni pobyt w więzieniu - dodaje komisarz Szymański.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet